Po dvou měsících se opět hlásím s článkem na téma všestranné využití Clipbooku. Na srpen jsem si pro vás připravila celkem hravé téma a je jím scrapbook či smash book. Osobně jsem si na tenhle projekt vybrala Clipbook ve velikosti personal, protože jsem zvyklá tenhle typ věcí zapisovat a lepit do menšího formátu, ale skvěle vám samozřejmě poslouží i větší velikost. Já malou velikost volím proto, že je pro mě potom skladnější a častěji tenhle scrapbookový notýsek nosím sebou.

Věřím, že už jste tenhle termín slyšeli, ale pokud náhodou ne, tak co je to vlastně scrapbook:

Scrapbooking je způsob zpracování fotoalb, deníků, přáníček nebo dárků. Slovo “scrapbooking” je složeninou slov scrap (ústřižek) a book (kniha), a lze ho volně přeložit jako “kniha (z) ústřižků”.

Jak už je asi jasné, já jsem se v tomhle případě zaměřila na ten deník. Nicméně třeba scrapbooková fotoalba jsou naprosto dokonalá věc a jinak už se je ani nedokážu představit. Zkuste si tenhle termín zadat do Pinterestu a budou vám přecházet oči. Pro všechny kreativní duše je to oáza klidu. Mám tuhle techniku nějak spojenou s podzimem, teplým čajem a víkendem. Takže ideální činnost pro nadcházející měsíce.

Co jsem na tvorbu využila:

Co jsem do notýsku vkládala:

Tohle je hodně volná disciplína, protože vložit a napsat si tam můžete úplně cokoliv. Já si tam píšu momentální myšlenky a nápady, texty písniček, všemožné seznamy (třeba míst, kam se chci podívat a filmů, co chci vidět) a oblíbené citáty, které někde zahlédnu. Najdete tam vlepené vstupenky, obrázky, náplasti, účtenky a klidně taky visačku od pyžama s Harry Potterem. Vzhledem k tomu, že je vazba kroužková, tam snadno mezi stránky vložíte i vytištěné obrázky nebo fotky. Cokoliv, co si schováváte a cokoliv, co si chcete uchovat na památku. Je to taková hravá forma mini deníku/zápisníčku na všechny ty věci, co se vám válí v šuplíku nebo někde v krabici.

Znáte scrapbook? Tvoříte si nějaký? Nadchla jsem vás pro něco podobného? 

 

* Článek sponzoruje firma Filofax, která nabízí širokou škálu diářů, poznámkových bloků a psacích potřeb. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.

Štítky: