koláž na zdi

Tak jo. Všichni jsme doma. A ruku na srdce, všichni doma uklízíme, vyklízíme a ty naše milé příbytky vylepšujeme. Konečně na to máme čas. Na Pinterestu je milion nápadů na to, jak si byt vyzdobit, uspořádat a zrenovovat. U nás doma to není jiné. A tak se s vámi chci dnes podělit o věci, které mě zaujaly. Některé už doma máme, některé budeme kupovat a po některých pokukujeme.

Naše sedačka bude mít letos 8 let. Je stále funkční, ale už má něco za sebou a není úplně nejkrásnější. Někde na chatě nebo v začínajícím bytě ještě poslouží (chystáme se jí někomu za odvoz darovat), ale já bych si do “nového” bytu konečně přála taky novou sedačku. Vlastně to plánuju už dva roky. Letos zdá se konečně přišel ten správný čas a já začala vybírat nového adepta, který doladí náš obývací pokoj (a kuchyň a jídelnu). Tyhle sedačky mě zaujaly na první pohled. Teď ještě budu muset vyfiltrovat ty, které nesplňují naše požadavky, ale vy se nechte inspirovat.

Křeslo. Ušák. Do mého květinového koutku, kde budu popíjet čaj a číst si. Nad tím taky uvažuju už dva roky. V tuhle chvíli tam máme takové to nejlevnější křeslo z Ikei, které se se mnu stěhovalo už z Hostivaře. Dlouho jsem si myslela, že se mi do mého oblíbeného koutku ušák vejít nebude, ale nedalo mi to, všechno jsem přeměřila a nebýt teď kvůli koronaviru zavřená Ikea, už bych si tenhle lístečkový ušák dávno koupila. Krom květin mi kout zdobí také macramé na zdi, knihy o květinách a příjemný pléd. Už tomu chybí jen nějaká pěkná lampa a bude to dokonalé.

Zeď slávy. Instax zeď. Kolážová zeď. Každý tomu říká trochu jinak. Máte jí už doma? Nebo o ní pořád jenom přemýšlíte? Jedni moji kamarádi mají na zdi velkou samolepku stromu a na větvích pak fotky – členů rodiny – z různých období a svatební fotky. K tomu plátna, na kterých jsou koláže fotek z budování domu a pak taky zeď, kde jsou fotky nás všech z různých akcí. Další kamarádi mají doma velikánskou zeď, kam si postupně dávají fotky focené na jejich Instax Wide. Já jsem dlouho rozmýšlela, jak si vytvořím tu svojí a nakonec jsem to pojala jako koláž více věcí. Na zdi mi visí zarámovaný plakát od Printintin, lapač snů, co Péťa přivezl z Bali, usušený věneček, co jsem měla ve vlasech na svatbě Baru, fotky z Instaxu Square a dvě černobílé fotky, co jsme vyfotili ve fotobudce v Berlíně. Postupně na zeď přidáváme nafocené fotky a věci, co nám dávají nějaký smysl. V obývací části jsem si pak loni udělala zeď, kde mám pověšené zarámované filmové plakáty (Návrat do budoucnosti, Hříšný tanec, Grandhotel Budapešť, Amélie z Montmartru a Jih proti severu). Vyzdobit zdi, byt hodně zútulňuje.

Jako poslední tady mám pro vás tipy na zvelebení ložnice. Do toho jsem se pustila taky až letos a stále nemáme hotovo. Ráda bych měla ložnici sladěnou do bílé, zelené a dřeva. Noční stolky jsem vyrobila ze schůdků Ikea, které jsem z části natřela bílou barvou (nohy a spodní schod jsem nechala čistě dřevěné). Postel (ač je jen 2 roky stará) nám úplně nesedí a časem bych její rám ráda vyměnila. Pravděpodobně za dřevěný (takový nebo takový). Nad postelí nám visí mnou vyrobená dekorace z vlny (na kterou jsem nejvíc pyšná), kterou jsem tvořila podle tohoto návodu. Okolo ní bych chtěla dát zarámované obrázky různých velikostí (v dřevěném rámečku). Na další zdi máme dvě bílé poličky, kde jsou pokojovky, knížky Cabin porn, obraz Johna Lennona, co maloval můj taťka a citát psaný na břidlici?, který jsme dostali od rodiny letos o Vánocích. A v ložnici mám taky psací stůl – ten možná jednou vyměním za něco více minimalistického.

Udály se u vás doma nějaké změny? Vylepšovali jste něco? Vyráběli jste nějaké nové dekorace? 

* Článek sponzoruje firma Biano, která nabízí všechno k zútulnění bydlení na jednom místě. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.