Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte

Už jste si určitě všimli, že knížky tohohle typu mám moc ráda. Takže, když nakladatelství Jota přišlo s touhle novinkou, věděla jsem, že se na mém nočním stolku brzo uvelebí. Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte je kniha s podtitulem Jak si zachovat klid a bdělou pozornost v uspěchaném světě od autora Haemina Sunima. Malý formát, tvrdé desky a obálka, co vás zaujme už na první pohled.

Všechno v tomto vesmíru je prchavé. Protože je to prchavé, je to také vzácné. Prožijte tuto vzácnou chvíli moudře a skvěle.

Rozdělena je do osmi kapitol zaměřených na odpočinek, bdělou pozornost, vášeň, vztahy, lásku, život, budoucnost a spiritualitu. Hned v úvodu vás autor nabádá, abyste ke knize přistupovali pomalu a vychutnávali její obsah. Toho jsem se poctivě držela. Každá kapitola začíná úvodem do tématu, kde autor pracuje se svými zkušenostmi a zážitky. To hlavní v knize jsou pak krátká moudra k zamyšlení. Ty původně pochází z autorova facebooku a twitteru, kde své rady a odpovědi na různé otázky uveřejňuje. A to vše doplňují velmi zdařilé kresby.

Přesto, že kniha na první pohled vypadá hodně dobře, tak mě ve finále vůbec nezaujala. Nejzdařilejší mi přijde grafické zpracování a obálka. Pár mouder se mnou nějak souznělo, ale obecně vzato mě knížka spíš nebavila. A vlastně nedokážu říct, čím přesně to je. Možná jsem na ní nebyla správně naladěná, možná mi zkrátka nesedí autorův styl psaní. Zkuste jí aspoň prolistovat a uvidíte sami. Budu ráda, když mi povíte, jak se líbila vám.

O autorovi: 
Haemin Sunim je jedním z nejvlivnějších současných učitelů zen-buddhismu. Narodil se v Jižní Koreji a studoval v USA, stal se buddhistickým mnichem a začal o buddhismu sám vyučovat. 

Nakladatelství Jota, s. r. o., 2017. Knihu je možné zakoupit ZDE.

* Článek sponzoruje nakladatelství Jota. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.