kniha umění dýchat

Když mě nakladatelství Anag oslovilo, abych si u nich vybrala knihu, o které vám na blogu napíšu, vybírala jsem docela dlouho a nevěděla, kterou vybrat dřív. Seberozvojové knihy to je moje. Nakonec mi do noty nejvíc padla ta od Dr. Dannyho Penmana o Umění dýchat s podtitulem Tajemství uvědomělého života. Konečně si vydechnete. Téma, které je mi dlouhodobě blízké.

Dech je to největší bohatství, jaké máte. Je přirozeně meditativní a vždy je s vámi. Odráží vaše nejsilnější emoce a umožňuje vám je buď zklidnit, nebo využít. Pomáhá vám cítit se pevně, celistvě, dává pocit, že máte život plně pod kontrolou, a ukotvuje vás v přítomném okamžiku, vyjasňuje mysl a osvobozuje instinkty.

Umění dýchat je útlá malá knížka rozdělená do osmi kapitol, které se díky dobré stukturovanosti a grafickému zpracování čtou velmi snadno. Bude vám na ní stačit jedno odpoledne. Jednotlivé kapitoly nesou názvy Na začátku, Dýchání, Všímavost, Štěstí, Zvědavost, Hravost, Uvědomění a Pochopení. Každá kapitola krom jiného obsahuje jednoduché praktické cvičení. Ty nejsou vždy zaměřeny jen na pouhý dech, ale také třeba na jídlo nebo vaše zvyky. Cvičení jsou v knize dobře označena, a tak se k nim můžete snadno kdykoliv vrátit. Vše doplňují vkusné kresbičky.

Vědomé dýchání. Dlouze a zhluboka se nadechujte a napočítejte přitom v duchu do pěti. Pak na chviličku zastavte. Potom pomalu vydechujte a přitom napočítejte do sedmi.

Kniha je psána s lehkostí a zbytečně neplýtvá slovy. Zaujalo mě i hravé grafické zpracování. Ráda se k ní budu vracet a doporučím jí kamarádům. Pokud hledáte něco jednoduchého k tématu dýchání a všímavosti, po knize s radostí sáhněte. Umět pracovat z dechem je skvělá dovednost, která vám může pomoct v různých situacích. Tak mějte otevřenou mysl a pusťte se do toho.

ANAG, 2019. Knihu je možné zakoupit ZDE.

* Článek sponzoruje nakladatelství Anag. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.

Štítky: