Průvodce po Amsterdamu a notýsek

Letos konečně zase někam pracovně vycestuju. Těším se už jenom proto, že jsem obecně hodně dlouho nikde nebyla. Naposledy vlastně v Americe a to už bude na podzim dobrý tři roky (ach jo). Po čtyřech letech se opět podívám na EUSE konferenci. Minule to byl Lisabon a tentokrát mě čeká Amsterdam, kam jsem se už dlouho chtěla stejně podívat. Tak si tu teď nechám takový malý cestovní plán. A až se vrátím tak se třeba můžete těšit na nějaké tipy ohledně výletu.

Ubytování a letenka

Tuhle část plánování jsem řešila celkem na poslední chvíli a navíc mám pevně daný termín cesty, takže se nedalo příliš šetřit. Nicméně platí mi to zaměstnavatel, tak mě to tolik netrápilo. Letím v pondělí brzy ráno a vracím se ve středu okolo desáté večer. Letenky jsem hledala přes Google Flights a nejlevněji vyšly u ČSA. Pro představu vyšla na 5 tis., což je na Amsterdam šíleně moc si myslím. Ubytovaná budu v Hotel De Gerstekorrel, který je na velmi dobrém místě přímo v centru. Hodnocení má přívětivé a vyšel na 6tis. na dvě noci i se snídaní. Ubytování jsem hledala přes hotels.com a booking.com.

Balení

Poprvé někam letím jenom s příručním zavazadlem. Jsem člověk, co sebou všude tahá milion věcí, takže jsem dost zvědavá na to, jak se celá sbalím do malého kufříku. Nicméně. Co sebou na tři dny služební cesty:

  • Pohodlné teniskyklasické conversky nebo pohodlné skechers.
  • Pohodlné oblečení na konferenci.
  • Něco hezkého na konferenční večeři.
  • Pohodlné oblečení do letadla.
  • Kosmetika, papírové kapesníky.
  • Čtečka. Průvodce (kolega se mi směje, ale já prostě ráda chodím po městě s papírovou mapou).

Co chci vidět

Moc času na výletování mít nebudu, ale přece jen je pár věcí, které bych chtěla stihnout:

Je něco, co byste mi na cestu doporučili? Ať už, co se týče balení nebo toho, co mám v Amsterdamu vidět? Napište mi do komentářů. Děkuju.