Loňská dovolená v USA byla poněkud nákladná a začátkem příštího roku nás čeká stěhování, takže letos jsme se rozhodli pro něco lokálnějšího, co bude finančně dostupnější. Nejdřív jsme plánovali Pálavu a nějaké ty vinice, ale nakonec padla volba právě na Třeboň. Jedním z účastníků naší dovolené byl i pejsek a věřte mi, že najít ubytování přátelské taky ke zvířatům nebylo nejsnadnější (obzvlášť, kdy chcete dvě ložnice a kuchyň, protože dalším účastníkem bylo taky miminko).

Z Prahy jste v Třeboni přibližně za hodinku a půl a cesta je poměrně příjemná. Jižní Čechy jsou navíc opravdu krásné. U nás to Třeboň rozhodně vyhrála.

Ubytování

Poprvé jsme zkusili ubytování přes Airbnb. Vzhledem k rodinnému typu naší sestavy se to zdálo jako nejvhodnější nápad. Vybrali jsme si ubytování u Kláry a její Cozy Apartment by the Svet pond. Dvě ložnice, dvě koupelny, kuchyňka a velký balkón. Navíc se byt nachází na skvělém místě. Kousek od pláže, kousek od lázní Aurora a pár minut od náměstí. V blízké vzdálenosti hned několik hospod/restaurací, potraviny, bankomat, lékárna i drogérie. Jako první zkušenost naprosto ideální a pokud budete v Třeboni někdy hledat ubytování, tak určitě u Kláry.

Jídlo

Hned naší první obědovou zastávkou byla Řízková restaurace Kopretina. Nejlepší řízky na světě a zajímavý výběr. Tady jsme byli dokonce dvakrát. Za sebe doporučuju ten s parmazánovou krustou a nechte si ho udělat na sádle. Na pizzu si skočte do Bistra 105 a dejte si Monicu (byla luxusní). V cukrárně Jadran nevynechte pohár, protože ten stál rozhodně za to. Na konci pobytu jsme si sjeli do Českých Budějovic do Hadogu a krom burgerů se nebojte ani hod dogů (nic většího jsem nikdy neviděla). Během výletu na kole jsme stavili taky v Penzionu Dvorce, kde měli moc dobrý tatarák a kapří hranolky. A pokud budete hledat kavárničku, tak zajděte do BonTre Café.

Výlety a jiné vyžití

  • Válečka na pláži. Pláž Ostende je upravená, čistá a písčitá. Vstupné je 50,- a za dalších 30,- si můžete půjčit i lehátko. Najdete tu stánek s jídlem i se zmrzlinou, menší klouzačku do vody, ale i čisté toalety a sprchy. Pro ty sportovně zaměřené také volejbalové hřiště či pingpongové stoly.

  • Lázně Aurora. Zajděte si na nějakou proceduru nebo masáž a nebo jen zaplavat a do vířivky. Wellness centrum vás na dvě hodiny vyjde na 180,-. Bedlivě si přečtěte návod jak na trezorové skříňky!

  • Cyklovýlet. Nevyjet si v Třeboni na kole by byl skoro hřích. My jsme si kola (a korbičku na dítě a koš na pejska) půjčovali u Hotelu Zlatá Hvězda (na 5 hodin nás kolo vyšlo na 270,- i s helmou). Cyklotras v okolí najdete hodně. My jsme se vydali okolo rybníka Svět a pak odbočili k přilehlým vesnicím. Určitě si zajeďte k Schwarzenberské hrobce.

  • Prohlídka zámku Třeboň. Má dva okruhy a oba trvají 45 minut. Jeden stojí 100,-. My jsme si vybrali okruh odhalující Soukromá schwarzenberská apartmá a moc se nám to líbilo.

  • Prohlídka Pivovaru Regent. Vyberte si tu s ochutnávkou, protože na konci dva druhy piv ochutnáte. Prohlídka je asi na hodinu a stojí 150,-. My jsme byli přes den, ale podle mě by stála za to i ta noční. Myslím, že mě a L. bavil hlavně náš velmi mladý a pěkný průvodce (hahaha).

  • Letní kino. Pokud budete mít štěstí jako my, nějaké se na náměstí zrovna objeví. Za námi ten týden přijel Kinematograf bratří Čadíků a viděli jsme Teorii tygra (K. si ten film zamiloval). Popkorn, vínko, něco teplého. Letní kino je vždycky super zážitek.

Byli jste někdy v Třeboni? Jak se vám tam líbilo? 

Štítky: