obrazová koláž

Jaro je za rohem (snad) a vzhledem k tomu, že stejně jako loni trávíme většinu času doma, je tu opět ideální čas na nějaké to tvoření. Jarní tvoření pro mě vždycky byly Velikonoce u Tesárkovic a společné tvoření na zahrádce s Léňou. Letos nám to asi nevyjde a tak jsem prolustrovala Pinterest a vybrala pro vás (a pro sebe) pár tipů, kterým se můžete ve svém volném čase věnovat. Tvoření je ideální relaxační činnost, tak na chvilku vypněte a pusťte se do nějakého projektu.

Zpracování fotek

Ruku na srdce – kolik fotek máte v mobilu a nikdy se s nima vlastně nic nestane? Prvním krokem je vlastně celkem odvážný projekt a tím je roztřídění a zálohování fotek. Potom už si s fotkama stačí jen pohrát a trochu s nimi kouzlit. Fotoalbum/fotokniha těch nejlepších fotek z každého roku, dekorace z fotek, které využijete doma nebo jako dárek pro příbuzné, scrapbook.

Moje tipy: fotky s výšivkou, zarámovaná koláž z fotek, foto scrapbook 1, foto scrapbook 2, zarámované instax fotky, zarámovaná fotka dozdobená květy.

Věci na zeď

Můžete úplně jednoduše zarámovat oblíbené fotky a obrázky a udělat z nich na zdi koláž (tohle jsme dělali minulý víkend a vřele doporučuju), ale taky se můžete vrhnout na macramé nebo podobné dekorace z vlny a látek. Skvělá věc, která moc hezky vypadá. Moc hezky vypadají také různé organizéry na zeď v chodbě.

Moje tipy: vyšívaný obrázek, velká dekorace z vlny a látky, zorganizovaná chodba, obrazová koláž 1, obrazová koláž 2, fotková koláž, rám s bambulkama.

Pokojovky

Jaro je doba přesazování, tak jako první krok svým drahým kytkám dopřejte trochu vzpruhy. Pokud jich máte celý byt, doporučuju tuhle akci na etapy, je to docela fuška. Moc hezky vypadají pomalované terakotové květináče (Pilot Pintor fixy se mi na to skvěle osvědčily), případně můžete zkusit dekupáž. Nebo to vemte od podlahy a úplně změňte to, jak máte pokojovky vystavené. Zajímavé jsou také různá terárka nebo zavěšené kytky.

Moje tipy: poličky na květiny z dřevěných bedýnek, stojánky na Tillandsie, betonové květináče, květinové terárium, umístění květin, květináče na sukulenty ze skleniček.

Jarní dekorace

A když už je to jaro, budou se vám hodit také nějaké dekorace do bytu. My jsme s Léňou většinou vysazovaly nějaké košíčky, které jsem si pak dala na terasu, barvily jsme klasicky vajíčka a nebo vyráběly jarní věnce, ať už na stůl nebo na dveře.

Moje tipy: jarní věnec na dveře, dekorace na stůl 1, dekorace na stůl 2, dekorace na stůl 3, sklenice s květinami, barvená vajíčka 1, barvená vajíčka 2, barvená vajíčka 3.

Bonus tip na jarní recepty: bylinkové máslo z medvědího česneku, vajíčková pomazánka, velikonoční sekaná, zapečené rajčatové nokyjarní sirupy, zelená polévka se špenátem, buchta s jablky a tvarohovým krémem, jidáše.