Filofax Notebook

Trochu se divím, že vám sem tenhle tip článku dávám poprvé a není už to několikaletá tradice. Diáře ke mě totiž neodmyslitelně patří. Letos jsem se tedy konečně rozhoupala a sepíšu pro vás pár tipů, pokud váháte, který je pro vás ten pravý. Vybírala jsem takové diáře, které mám buď ozkoušené a nebo mě něčím zaujaly. Poslední roky se trh s nabídkou diářů hodně rozrostl a je z čeho vybírat. 

MŮJ 

Je diář, který jsem dlouho obdivovala a nakonec sama vyzkoušela. Je krásně zpracovaný, na recyklovaném papíře a sami si můžete vybrat barevnou kombinaci desek a gumičky. Uvnitř najdete týdenní kalendárium na jedné straně a místo na poznámky a to do listy na druhé. A nechybí ani další vychytávky. Terka si na všem dává opravdu záležet a kromě diářů u ní najdete další povedené kousky. Moc se mi taky líbí to, jak svůj projekt komunikuje ven. Navíc je to máma dvou holčiček a tohle všechno zvládá během mateřství. 

Zorganizováno

Je další český diář v kroužkové vazbě pro všechny velké plánovače. Narazila jsem na něj letos poprvé a zaujal mě na první pohled. Není to “jen” diář, ale zaměřuje se také na seberozvoj a péči o sebe. Kromě týdenního kalendária na jednu stranu, tady najdete spoustu místa na poznámky a sledování úklidových činností, spánku  či pitného režimu. Stojí za ním Bára a její projekt organizace domácnosti. 

Mocer

Je diář navržený pro ženy. Nabízí prostor pro rodinné plánování, osobní věci i byznys. Lze ho postavit jako stolní kalendář a najdete v něm strašně moc věcí navíc. Dobře v něm budete sledovat svůj cyklus a roční období a biorytmus. K výběru je několik motivů. I tenhle diář vytváří maminka na mateřské Gábina. 

Papelote 

Papelote je můj oblíbený papírový obchůdek. Jejich diář jsem používala dva roky za sebou. Mají jich na výběr hned několik druhů. Mě se letos líbí ten, který vyšel ve spolupráci s Marií Doležalovou. Jejich diáře jsou jednoduché, minimalistické a neudělají vám ostudu. 

Kartotéka

Diáře od Kartotéky pro mě letos byly příjemný překvapením (díky Jane). Mají na výběr několik druhů, ale můj favorit je ten ve žlutém pouzdře. Diáře jsou jednoduché a funkční. Ideální do práce. Já ho dávám na seznam a určitě pořídím až mi skončí mateřská. 

Lady diář

Cenově dostupný diář, který má letos moc hezkou fazónu. Týdenní přehled, místo na poznámky a úkoly, zhodnocení každého měsíce a bonusy navíc. Na mém plánovacím instagramu můžete najít listovací video a brzy bude o jeden kousek i soutěž. Vybrat si můžete ze dvou designů. 

Moleskine

Byl dlouho mým favoritem. Je to nestárnoucí klasika. Je jednoduchý, minimalistický, vyberete si z několika velikostí, barev desek i rozvržení kalendária. Každý rok jsou navíc nějaké designové limitky. Můj favorit je Smart ve velikosti L.

Tam & zpět

Značka Tam & zpět už nedělá jen deníky, ale vrhli se taky na diáře a vůbec nevypadají špatně. Na mě působí poměrně luxusně a cena není tak závratná, jak byste možná čekali. Obsahuje všechno důležité i vychytávky navíc. Vybrat si můžete z několik barev desek a datovanou nebo nedatovanou verzi. 

Bonus tip na nástěnné kalendáře

A nakonec tu mám pro vás tip na nástěnné kalendáře. Já sama už několik let používám ten od Mankai Paper. Hodně se mi líbí rodinný kreativní kalendář od Benice. Skvěle taky vypadá roční plánovač od Kartotéky nebo pomněnkový od Epipí. A úplně zadarmo je ke stažení od holek z Číči v kleci

Máte už vybraný diář na příští rok? Jste věrní jen jednomu nebo každý rok zkoušíte něco nového? 

 

 

Štítky: