A máme tu další pondělní rychlovku po dlouhé odmlce, kdy nevycházely páteční tipy. Červen u nás v rodině nebyl vydařený měsíc. Byl náročný a smutný a jsem ráda, že je za námi. Snad už jsme zase na lepší vlně. 

  • Máme za sebou první letošní letní dovolenou. Rozárka zažila svůj první filmový festival. Nemohli jsme kvůli neštovicím klasicky bydlet u rodičů, ale na poslední chvíli jsme přes kamarády sehnali byt. Byt velký a moc hezký. Jen to byl holobyt, kde nebyla ani lednička. Takže hodně na punk, ale zvládli jsme to. Celé dny venku. Hodně sluníčka. Hodně procházek. Vstávačky v pět ráno. Spát jsme chodili v osm. Užili jsme si to moc. Všichni tři. Z filmů jsme zvládli Pět ďáblů (líbilo se nám moc) a Péťa pak ještě Trojúhelník smutku. Nejlepší místo pro rodiče s dětma měl Rohlík a objevili jsme díky festivalu Mlsné medvědí příběhy. Baví nás to všechny. 

  • Po návratu z Varů necelé dva dny doma a frčeli jsme za našima na Živohošť na víkend. Počasí jsme teda absolutně nevychytali, do toho Péťa antibiotika a angína. I tak to bylo moc prima. Přijeli i rodiče z Varů a naše Áčka. Po dvou letech zase u Lennona na koktejlech. Grilování. Hodně houpání. Prima úlovky z křečovického sekáče. Všichni byli spokojení. 

  • No a červen. Červen začal strašně. Místo svatby jsme jeli na pohřeb. Pořád nám je smutno a pořád je to takové neskutečné, že už tady s námi “malej” Libor není. Všechno to šlo z kopce. Mě se vrátila poporodní deprese, byť v ne tak strašné míře jako v šestinedělí. Těžké chvilky, těžké dny. Začalo léto. První koupání. Letní deník. Letní knížky. Po dvou letech zase food piknik s holkama. Máme sítě v oknech. Rózka má hodně špatných nocí, kdy se nevyspíme. Dostala jsem lego psací stroj ♥. Stíhám samosběr jahod i domácí bezinkovou šťávu. 

  • Pustila jsem si první díl nové série Geniální přítelkyně a dál jsem se nedostala. Za to jsem na doporučení Baru začala sledovat Workin’ moms (Zpátky do práce). Je to skvělý, bavím se u toho moc. Pustili jsme do nových dílů Stranger things (chybí nám už jen ten finální díl) a je to děsnej horor tahle série. Chybí nám poslední dva díly a máme po roce dokoukané Přátelé. Začali jsme, když se narodila Rózka. Poprvé jsem je viděla takhle souvisle. Byly to fajn večery. Musíme vymyslet něco dalšího, co má do půl hodinky. 

  • Z letních knížek jsem přečetla krásnou knihu Staré odrůdy, hodně čtivé scifi Stanice 11 a během festivalu jsem pak po večerech dočetla Po troškách – knihu o jednom dětství v polské vesnici v devadesátkách. Všechny vám moc doporučuju. 

  • Rózka má za tři týdny 1 rok! Neskutečné. A já objevila Kouzelné hračkářství a značku Djeco. Jsem zamilovaná. Nejradši bych jí koupila všechno. 

Tak. A teď už snad zase nějak normálně navážu na páteční tipy. Jak se máte? Jak léto začalo u vás? Doporučíte mi nějakou hezkou knížku? Seriál? Nebo film?