Podzim už začal na plné obrátky. Ráno je chladno (včera už byla i jinovatka) a dříve se stmívá. Skoro celé září, když bylo teplo a pěkně jsem proležela v posteli. Tři týdny nemocná. Žaludek a viróza mě úplně zabily. Dvě návštěvy v nemocnici a třetí týden už jsem propadala čirému zoufalství. Dnes jsem devátý den uschopněná a páteční gastroskopií (které se bojím jak čert kříže) snad všechno skončí. Pomalu zase začínám normálně jíst a užívám si každého dne, kdy můžu být venku mezi lidmi. Září se mi tedy až na dlouho očekávanou oslavu tátových padesátin, moc nevydařil. Snad bude říjen lepší.
Začala jsem plést. Lépe řečeno – trénuju pletení. Je to neskutečně relaxační a hrozně mě to baví, a to i přesto, že nejsem schopná uplést víc, jak tři řady, protože pak se mi všechno vypáře. Učím se s Theou z Minty finty a ten nákrčník zkrátka upletu (i když je možné, že nosit ho budu až příští zimu). Objevili jste nějakou novou relaxační činnost na podzimní/zimní večery i vy?
S relaxací souvisí i další hit, který teď všude vidím stále častěji, a tím jsou antistresové omalovánky. Zahlédla jsem je v knihkupectví už před pár měsíci a byla to láska na první pohled. Tajně si doufám, že nějaké dostanu k svátku. Pletení pak budu střídat s omalováváním a budu neskutečně šťastná a spokojená.
Příští týden je speciální den (21. 10. 2015) všech fanoušků Návratu do budoucnosti. Bio Oko při té příležitosti pořádá promítání prvních dvou dílů s doprovodným programem. Lístky už mi doma víc jak měsíc visí na nástěnce! „Wait a minute. Wait a minute, Doc. Ah… Are you telling me that you built a time machine… out of a DeLorean?“
Říjen je pro nás tak trošku měsíc akcí, protože hned ten další týden po Návratu do budoucnosti budeme skákat na koncertě Kryštof. Tyhle lístky mi na lednici visí už od března a konečně se dočkám. Tentokrát máme lístky na stání (z čehož K. není tak nadšená jako já), takže očekávám ještě větší zážitek. S kým se tam potkáme?
Už jsem to avizovala na svém instagramu, ale musím vám to říct i tady. Pokud bydlíte v Praze, tak si naplánujte návštěvu Pekárny Praktika. Ten jejich chleba je něco, co musíte zažít/mít/ochutnat. Žito i pohanka jsou delikátní. Vydrží několik dní stále měkký a dobrý. Dělala jsem z něj klasické sendviče, masové sendviče a je super i jen tak s máslem a medem.

 

Na Dyzajn marketu jsem si konečně koupila číča plakáty. Zatím jsem ho vždycky dávala jako dárek. Teďka přišla nová „kolekce“ a hned jsem věděla, který bude ten můj. Dva už mám doma zarámované a teď ještě musím vybrat další dva, abych je mohla pověsit. Máte nějaké favority?

 

Minulý týden jsme byli v kině na Marťanovi. V létě jsem na dovolené četla knížku (která je opravdu pětihvězdičková) a na film jsem se těšila. Nezklamal. Jestli na knížky nejste, tak se na film podívejte rovnou, ale jinak sáhněte i po knížce, protože ta je samozřejmě o fous lepší. Co se týče dalších filmů, tak jsem se teď hodně dívala na ty ze seznamu 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete. Z nich za zmínku stojí určitě dokument o holocaustu Šoa (1985), má sice devět hodin, ale jestli vás tohle téma zajímá, tak se vám to bude líbit. Dál můžu doporučit Cake (2014) s velmi nečekanou rolí Jennifer Aniston; Kurt Cobain: Montage of Heck (2015), pro fanoušky Nirvany; konverzační věc Pozemšťan (2007), trocha romantiky Věčně mladá (2015) a letní táborová komedie Meatballs (1979) s Billem Murrayem.
Počasí teď přeje večerům s knížkou. Pěkně s dekou, čajem/kávou/čokoládou a zapálenými svíčkami. Mě se za poslední dobu hodně líbilo tohle: Kate Morton – Dům u jezera a ne nemá to nic společného s tím filmem; v podstatě během jednoho dne jsem přečetla knížku Moře klidu od Katji Millay a momentálně dočítám Stín větru od Carlose Ruiz Zafóna.
Stihla jsem vyřezat svou první dýni a taky uvařit první podzimní dýňovou polévku. Pekla jsem jablečný koláč. Dala jsem si první podzimní chai tea latté ve Starbucksu. Začala doba svařáčků. Stihli jsme i nějakou tu podzimní procházku mezi barevným listím. Užívejte si pěkné chvilky!

*Bonus na konec! Na Facebooku jsem založila skupina pro všechny závisláky na diářích a plánovačích, takže jestli mezi ně taky patříte – přidejte se k nám! Planner lovers v České republice.