Na konci května jsme konečně vyrazili na dlouho odkládaný výlet do Poděbrad spojený s wellnessem. Nebyla to naše první návštěva Poděbrad, ale první, která trvala víc než jedno odpoledne. A Poděbrady nás naprosto nadchly. Užili jsme si krásný víkend a je nám jasné, že jsme tu nebyli naposledy. Dnes vám tedy přinášíme pár tipů k návštěvě tohohle příjemného lázeňského města, které leží kousek od Prahy. 

Cesta

Asi vás napadne, že nejlepší to bude autem, ale Péťa vám poví něco úplně jiného. Do Poděbrad rozhodně vlakem. Ušetříte si tak nervy s parkováním, neboť Poděbrady už mají také zóny. Za druhé můžete si dát už ve vláčku vínko nebo pivo. A za třetí, výpravní budova stanice byla postavena v roce 1926 ve funkcionalistickém slohu podle projektu architekta Vojtěcha Krcha. Jedná se o první skutečně funkcionalistickou stavbu na českých železnicích, která byla dlouho považována za nejhezčí nádražní budovu v Československu. Jo a příplatek do první třídy byl skoro zadarmo. Pro dva cesta rychlíkem tam a zpět = 500,-. Cestou z nádraží navíc projdete hlavní třídu Poděbrad, okolo které se točí vlastně celé město.

Ubytování

Na výběr máte v Poděbradech spoustu možností. My jsme bydleli v hotelu Golfi hned u řeky. Ubytování jsme měli s polopenzí a balíčkem procedur Někdo to rád horké (maličko se nám pak balíček kvůli těhotenství ještě upravoval). Pokoj byl prostorný a pěkný. V restauraci vařili báječně, obsluha byla velmi milá a procedury jsme si maximálně užili. Hodinovou kosmetiku vřele doporučuju. 

Jídlo

Trošku nás nakonec mrzela ta polopenze, protože jsme nemohli vyzkoušet všechny ty boží místa, kterých je v Poděbradech požehnaně. Na první oběd jsme se stavili v Náš hostinec, kde určitě nešlápnete vedle. Hned vedle sídlí luxusní La Cucina a Café Oliver, kam vás všichni pošlou na snídaně. U řeky určitě vyzkoušejte Streeffood – jídlo bylo výborné a připraví vám i originální drink. Navíc mají prima posezení venku u řeky. A kousek vedle najdete místní Poděbradský pivovar. Rozhodně nesmíte vynechat návštěvu Vilémova pekařství (my jsme odjížděli s plnou taškou jídla). Na zmrzlinu si skočte k Reinvaldům – výběr příchutí vás ohromí. A zkusit můžete taky Mléčný bar

Zábava

Pokud vám nevyjde počasí, najdete v Poděbradech Muzeum Lega a Muzeum filmových legend. U řeky je krásná hydroelektrárna, na kterou máte pěkný výhled z výletní lodi Krále Jiřího (plavbu vřele doporučujeme). Podél řeky vede nádherná cyklostezka ve stínu aleje. Po každých několika set metrech vždy nějaká osvěžovna. Poděbrady jsou samá rovinka, takže nečekejte nic náročného. Viděli jsme moc pěkná dětská hřiště, takže s dětmi si to užijete taky. V létě můžete navštívit taky koupaliště. A jste v lázních, takže si zajděte i na prameny (i když na ty já rozhodně nejsem). Péťovi pramen Eliška ale velmi chutnal. 

Byli jste v Poděbradech? Máte nějaké další tipy? 

 

Štítky: