Dneska s holkama frčíme na společný podzimní víkend s dětma. Po docela velké pauze a poprvé s dětma v převaze. Takže článek píšu dopředu už ve čtvrtek. Venku trochu pošmourno, hraje mi tu boží podzimní playlist a praská svíčka. Takový šlofíčky můžu. 

Událo se

Minulý týden byla jedno dopoledne Rózka s mojí babi a já jsem si po dlouhé době vyrazila sama do knihovny (ach). Bylo krásně, bylo to milé. Péťa byl tři dny pryč na teambuildingu na Moravě a vrátil se s virózou. Víkend u Tesárkovic jsme tím pádem zkrátili jen na sobotu, ale užili jsme si to i tak. Pouštění draků, zahradnictví jen ve dvou, vyřezávání dýní. Čím víc dětí (různého věku), tím víc se ta dynamika našich srazů mění. Tenhle týden jsme byli poprvé vyzkoušet kroužek smyslohraní u Mámy v rejži. Bylo to prima a myslím, že Rózka hodnotí pěti hvězdama. Jógohrátky, které mně se líbily strašně moc, nakonec Rózku absolutně nezaujaly, takže jsme po vyzkoušení Písničky s pohybem udělali malou výměnu. Divočina je to šílená – hudba, tanec, nástroje, hodně dětí, ale nadšení veliké. Narodila se Adrianka ♡, naše rodinná smečka se rozrostla o další miminko. Poprvé jsem letos na terasu připravila podzimní truhlíky a nemůžu se na ně vynadívat (proč jsem to nedělala už dřív nechápu). Podzim v plném proudu. Klacky, listy, kaštany. Procházky venku jsou teď zábava. 

Čtu 

V knihovně jsem úplně náhodou objevila knihu Zaslíbená země (pokračování Klubu nenapravitelných optimistů) a s ní teď trávím večery před spaním. Chci se konečně pustit do Cyklické ženy, která mi na nočním stolku leží už strašně dlouho a vyhlížím nějaké vánoční/zimní knížky pro Rozárku. Máte tipy? 

Sleduju

Klasický update ohledně Akt X – 11. série mi zatím přijde nejvíc bláznivá a vtipná. Chybí nám posledních 5 dílů do úplného konce (uff). Těšíme se na nový dokument o Beckhamovi. A na Netflixu jsou čtyři krátkometrážní filmy od Wese Andersona podle povídek Roalda Dahla. Viděli jsme jeden a za mě dobrý – Péťa mé nadšení příliš nesdílel (kombinace a Adersona a Dahla no). 

Tvořím/plánuju 

Krom adventního kalendáře netvořím nic a i s ním jsem ve strašném skluzu. Vlastně teď nic moc nestíhám. Těším se na nový diář na příští rok – letos už jsem to zabalila a píšu si jen chaoticky do obyčejného sešitu, co zrovna potřebuju. Ladím vánoční seznam dárků a plánuju tenhle měsíc první vánoční nákupy. Vyšel nový Kreativ ❤. 

Je pátek třináctého! Užijte si nějaké strašidelné filmy.