Rozepsáno v pátek 16. září. 

Páteční tipy opět skoro po měsíci. Uff. Minulý čtvrtek jsme se vrátili z dovolené a já se tak těšila, že je pro vás konečně sepíšu. Jenže nabíječka na macbook odešla do věčných lovišť, do toho Rózce začaly růst dva horní zuby, což se během víkendu přerodilo do zánětu průdušek a do toho vybalování a hodně hodně praní. Návrat z dovolené byl velmi odlišný od mé původní představy. Ach ta očekávání. Tak tedy dnes už to snad vyjde. 

Dovolená v Chorvatsku. Od té jsem moc očekávání neměla a o to víc v klidu jsem si jí užila. Cesta letadlem dopadla nadmíru dobře a to i přesto, že na zpáteční cestu letěla Rózka s horečkou. Bude to cestovatelka. Ač jsme měli celkem pěkné ubytování a moře jen 50 metrů, shodli jsme se, že příště už raději letět se vším všudy někam, kde to bude baby friendly. Díky babičkám a dědečkům jsme zvládli i jednu romantickou večeři, což bylo hodně fajn. No a tenhle týden trávíme zavřené doma. V pondělí bylo Rozárce opravdu hodně špatně a celý den jen ležela na mě a spala, nebo plakala, protože se dusila. Ještě, že se ty děti vždycky tak rychle oklepou. Jenže další dny bez procházek byly docela peklo. Krizi jsme měly obě dvě. Do toho pár špatných nocí a nic není růžové. Včera jsem vytáhla háček a vlnu. Ach to blaho. Nutně už jsem potřebovala něco, u čeho se dobiju. Tohle funguje skvěle. A pak vaření večeře, u kterého relaxuju, zatím co Péťa si hraje s Rózkou. Maličkosti. Během denních šlofíčků doháním, co se dá a odpočívám u podcastu od Karoliny Kvas s Ester Bezděk. Vřele doporučuju, je to moc hezké povídání. 

Dopsáno v pondělí 19. září. 

Zaplatila jsem si webinář Zvládání stresu: Jak být vyrovnanější díky mindfulness od Pauli Fassati. A tak si kradu chvilky a dělám poznámky. Podzimní výzdoba je na svém místě a období svíček započato. Dneska na mě na instagramu vyskočil tip na svíčky od WoodWick, které při hoření praskají (what?!).  Jen ty ceny no. Začínáme pokukovat po vánočních dárcích. Ten Rozárky už stojí v ložnici. Zase hodně peču – jablečné koláče, skořicové šneky, švestkové koblery. Mňam. Rozárku to u linky baví čím dál víc. Práce s kynutým  těstem je její favorit. Po večerech se díváme na Akta X od prvního dílu. Šílený retro. V pátek jsme zvládli knihovnu a tak jsem teď začtená do moc hezké Mary Jane. Doufám, že počasí nám tenhle týden dovolí nějaké procházky a snad se brzy dostaneme i na pokračující lekce plavání. Jak se vám daří? Co vás poslední dobou nejvíc těší? 

► Na blogu vyšel článek o Rozárce a můžete se nechat inspirovat tipy na podzimní filmy nebo na ty nejlepší seriály