Péťa nám v neděli odjel na kurz střelby v rámci aktivních záloh a my si s Rózkou užíváme holčičí týden. Dneska se nám vrací, takže chystám parádní večeři. Když mi tuhle akci v červnu oznamoval, moc nadšená jsem z toho nebyla. Nakonec to byl fakt prima týden. Ale těšíme se na něj už moc. 

Rózky narozeninový týden se moc povedl. Na dort nakonec dorazila skoro celá rodina, byl obří balónek, velké dárky a hodně radosti. Poprvé jsme ve třech vyrazili do zoo. Byla tam miliarda lidí, ale zvládli jsme to. Největší úspěch měli lachtani a tučňáci. A na zbytek týdne už jsme frčeli do Varů. Myslela jsem si, jak utečeme vedru v Praze, ale ve Varech bylo úplně stejně. Rózka chodila spát okolo půl desáté, což je v jejím případě fakt pozdě. Naši kamarádi měli svatbu a my měli hlídání. Asi po roce jsme měli skoro celý den jen pro sebe a moc jsme si to užili. Svatba byla krásná, počasí akorát, výborné zákusky. Doma nás pak čekala roční prohlídka, sraz s Baru a Agátkou a taky pozvolné plánování věcí do Chorvatska. Po dvou měsících jsme zajeli do knihovny a zase jsem měla štěstí na boží knížky. Nevím, co číst dřív. Kvásek byl úplně super a hned jsem i v těch vedrech musela upéct chleba. Teď jsem hrozně začtená do Věštby a nemůžu se odtrhnout. V sobotu byla druhá část narozeninové oslavy. Další balónky, výzdoba a dárečky. Rózka si celý den užívala rodiny a my jsme si s Pétou trochu odfrkli. Večer jsme zakončili s Áčkama u hry Reaction. Byl to fajn den. Konečně jsem v domě zprovoznila sdílenou knihovnu a mám radost, že plní svůj účel a krásně se plní knihama. Tenhle týden jsme trávili jako vždy hodně venku na pískovišti, přijela za námi Léňa, naši a klasicky ve středu taky moje babi. Večery trávím s knížkou a Workin’ moms. Začátek 3. série je docela mazec. Podařilo se mi prodat několik věcí na Vinted a několik jich taky pořídit (radost veliká). Těším se na upršenou sobotu a musím fakt začít dávat dohromady věci na dovolenou. Za 11 dní odlétáme. Poprvé větší dovolená s Rózkou. Poprvé spolu letadlem. Jsem hodně zvědavá. Máte nějaké tipy k dovolené s ročním dítětem? Pořídila jsem si letos už asi čtvery plavky a žádné mi pořádně nesedí (uff). Nakonec to vyhrál Astratex a jejich slušný výběr dvoudílných plavek. Pomaluju pokukuju po adventním kalendáři pro Rózku (brzo?), začínám se těšit na podzimní výzdobu a poklidnější dny. A to jsme v půlce srpna. Hodně ho v myšlenkách srovnávám s tím loňským. Jaký je váš srpen? Na co se těšíte? Co plánujete? 

  • Antique photo archive na Etsy. Kdybyste sháněli něco originálního na zeď. Stačí koupit a nechat někde vytisknout. 
  • Pokud shánítě nějaká kvalitní probiotika, doporučujeme Bio-Kult. Jsme s nima moc spokojený. 
  • Luxusní recept na koláč od My cooking diary. Místo švestek jsem dala nektarinky, co už chtěly spotřebovat a rybíz z mrazáku. Top strop. 
  • Moie dělá výšivky na oblečení podle obrázku vašeho dítěte. Boží nápad. 
  • Divoká tužka má novinky na eshopu 

► Na blogu vyšel článek o červencových radostech a taky si můžete připomenout starší článek Soundtrack mého života