knihovna ráno

Každý pátek si říkám čím to, že je teď nějak těžší psát páteční články. Je to jednoduché – ono se toho prostě moc neděje, když jsme převážně pořád jen doma – spolu. Máme zajetý denní režim a každý svoje rituály a vyhlížíme jaro. Já velmi. Co vy? Jak vypadají vaše dny? 

Vyklidila jsem knihovnu. Tak jako ještě nikdy. Vyřadila jsem tolik knih, až mi to bylo skoro líto, ale jinak to nešlo. Pro dva velké čtenáře není tak velká, jak se na první pohled může zdát a rozšiřovat jí rozhodně nemůžeme. Velká část knih poputuje do knihobudek tady v Uhříněvsi, některé za menší částku posílám dál a pár jich ukořistila rodina. Mamka měla narozeniny a byla oslava. Nejvíc si jí nakonec užila babička, která nás všechny velmi překvapila (hahahaha). Kíťa s Martinem už se nastěhovali do nového a tak teď máme nové sousedy, na které jsme se moc těšili. V diáři mám na únor strašně moc úkolů – hlavně proto, že jich před sebou několik valím pořád dál a dál a nejsem schopná je vyřešit. Tak snad! Pomalu se vracím k józe a je znát, že jsem teď pár měsíců vůbec nic nedělala (uff). Na mamky oslavě nám babi prozradila, že se mamka jmenuje podle postavy z knihy Sága rodu Forsytů – tak jsem jí konečně vytáhla z knihovny a prokousávám se začátkem. Četli jste jí někdy? Začali jsme se teď dívat na katastrofické filmy ze 70. let a  tak vřele vám doporučuju Skleněné peklo a Letiště. Konečně jsem se odhodlala a vybrala jsem si pytlík na chleba, aby vydržel, co nejdéle. Koupit si teď zimní kabát (parku teda konkrétně) je nadlidský úkol. Velikosti vyprodané, výběr nic moc. Navíc netušíte, jak v něm ve finále budete vypadat. Jeden žlutý už za mnou míří, tak jsem zvědavá, jestli si ho nechám. Vyšel nový Kreativ a naše pošťačka mi ho dokonce doručila včas (velká radost týdne). Péťa včera v televizi viděl frgály a tak dnes poprvé v životě peču frgály. Jsem zvědavá na výsledek. Chystáte něco na Valentýna? My asi film a uvažujeme nad objednávkou jídla ze Sia restaurace. Půlka února za náma a březen za rohem!

► Na blogu vyšel článek s nejčtenějšími články za loňský rok, nový úkol do #diarovavyzva a připomeňte si recept na jednoduchý čokoládový dortík pro dva.