rozlučka se svobodou

Poslední červnový pátek je tady. Tohle byl pro mě nejrychlejší měsíc v roce. Jako lusknutí prstu. Užívám si dnes svůj den (Péťa odjel s klukama na rozlučku) a zároveň doháním nějaké resty. Těším se na zítřejší snídani v posteli nebo na terase, opalovačku, čtení, jahodové hody a teplo! Jaký byl červen pro vás? A co vás čeká v červenci?

Minulý týden se nesl v duchu rozlučky se svobodou. Nevěděla jsem, co mě čeká a musím říct, že jsem z toho byla trochu nervózní. No jako vždy – nebylo proč. Byl to velmi vydařený den a holky mě neskutečně překvapily, protože to bylo přesně v mém stylu. Připravily mi krásný brunch a výzdobu, zařídili workshop pletení věnečků do vlasů, vzali mě na šíšu a boží mexickou večeři, kde měli lahodnou margaritu. Dostala jsem úžasné dřevěné prkénko od Maddera Design a od Andrejky podvazek ♥. Balónky s héliem mám do teď v obýváku (a zdá se, že tu s náma ještě pobudou), vkusná šerpa mi visí na poličce s kytkama a na zeď s koláží přibyde další usušený věneček. V neděli jsme si doma udělali lenošivý den a bylo nám fajn. No ale taky na mě dolehl všechen ten stres posledních týdnů a po hodně dlouhé době mě přepadl panický záchvat. Bylo to dlouhý a pár dní jsem nebyla ve své kůži. Tak jsem zas začala meditovat a snažím se víc relaxovat. S oficiálním příchodem léta přišel čas mého letního deníku. Každý večer do něj píšu a pročítám si, co se dělo všechny ty roky předtím. Jsem strašně ráda, že jsem tuhle tradici začala. Vypadá to, že letos se dostanu v Moleskinu na konec. Sepsala jsem si seznam knížek na léto (a to není jednoduchá věc) a vydala jsem se do dvou knihoven. Na Opatov a do Vršovic. Záda mě ráda neměla, ale stálo to za to. Letos jsem s výběrem spokojená. První knížku už mám přečtenou. Péťa teď v poslední době 2x vařil večeři a moc se mu to povedlo. Všude na nás vyskakoval film Důstojník a gentleman, tak jsme se na něj konečně podívali a bylo to bájo. Richard Gere je v tomhle filmu ♡. Příští týden plánujeme nějaké rande – nějak nám teď nevycházel čas a taky nás čeká prodloužený víkend ve Varech. Sehnali jsme dokonce jedny z posledních lístků na zahajovací film Filmového festivalu. I když letos to nebude ono. Dneska jsme s Barčou konečně vyrazily na samosběr jahod a ač jsme to ani nečekaly, podařilo se nám nasbírat pěknou úrodu. Navíc všude rostlo mraky heřmánku, tak jsme si natrhaly i něco do vázy. V mrazáku se mi chladí luxusní nanuky!

Vyhlížím dovolenou u moře, čtu, medituju, rozhlížím se, finišuju svatební přípravy a těším se. Na všechno, co přijde.  

► Na blogu vyšel článek o tom, jak jsem trávila červnové dny, sepsala jsem svůj letní seznam a taky se můžete podívat, co budu číst v létě.