víno a šaty

Tenhle týden začínám ztrácet pojem o dnech. Myslíte, že takhle budeme doma ještě další měsíc? Musím říct, že dneska se mi do pátečního článku nějak vůbec nechce. Jaký máte den vy? Produktivní a akční, nemáte stání a nebo burrito den, kdy sedíte zabalení do deky na sedačce a nechce se vám vůbec nic? 

Hraní Hospodskýho kvízu přes video minulý pátek bylo skvělý. Hodně jsme se u toho zasmáli, osvěžili jsme si vědomosti a trávili jsme večer taky s někým dalším a ne jen spolu. V sobotu jsme po dvou týdnech konečně vyrazili ven mimo Prahu. Načerpat trochu síly do přírody. Naším cílem se staly Voděradské bučiny. Krásný 11 km okruh na procházku. Vyrazili jsme dopoledne, takže jsme šli některé úseky úplně sami s nikým v dohledu. Bylo to naprosto povznášející. Den jsme pak večer zakončili oficiální schůzkou v “restauraci”. Oblékli jsme se (do šatů, košile), já jsem se namalovala, otevřeli jsme víno, zapálili svíčku a dovezli jsme jídlo. Byla to legrace a bylo fajn večeřet zase trochu jinak než obyčejně poslední dny. Obsluha v restauraci nic moc, ale zase bylo v nabídce vietnamský jídlo i česká klasika. V neděli konečně došlo na úklid sklepu! Trvalo nám to asi 45 min. (hahaha) a je to tam konečně nějak normálně poskládaný a dá se tam chodit. Objednala jsem si nové pánve a taky kámen na pečení chleba. Konečně. Včera všechno dorazilo a strašně se těším na vaření v litinové pánvi! Má sice asi 20 kg, ale už dlouho jsem po ní toužila. Dočetla jsem Podbrdské ženy a vytáhla jsem Tajný deník Hendrika Groena. Vypadá to, že už jsem ve fázi čtení knížek, které mi dlouho leží v knihovně. Vyklidila jsem a zorganizovala si psací stůl. Ten bordel už mě dlouho rozčiloval a i když se mi do toho nechtělo, tak to rozhodně stálo za to. Vyhodila jsem pytel věcí a pohled na ten pořádek mě neskutečně těší. Pekla jsem chleba (ještě bez kamene) a chuťově nejlepší chleba, co se mi zatím povedl. Péťa teď v týdnu vaří večeře – včera to byla výborná vinná klobása a dneska to budou buřty na pivě. Ráda mu předávám žezlo. Začali jsem se dívat od první série na Modern family (Pé’ta to totiž nikdy neviděl) a je to taková naše příjemná oddechovka každý den. Stále každé ráno cvičím (životní rekord), pletu si copy, po kouskách uklízím byt, vymýšlím bláznivý nápady, abych nám zpestřila dny a pomalu si zvykám na tenhle režim.
Mimochodem – dneska jsme měli brzo ráno odlétat do Budapešti na prodloužený víkend (ach jo).

Viděli jsme:

► Na blogu tenhle týden přistál dubnový úkol do #clipbookvyzva a omrkněte taky Roryinu knižní výzvu, kde je k mání i tiskovina.