Deštivá neděle, dítě spí a muž běhá (zdravím kluci – fakt to tak zase vyšlo, nekecám). V troubě se griluje zelenina od babičky s dědou a já konečně usedám k počítači. Hurá. 

Dlužím vám “recenzi” naší dovolené na Farmě Mračov (mám jí rozepsanou a snad opravdu bude). Červenec jsem tak nějak shrnula v samostatném článku (protože dohánět to tady by bylo velmi velmi dlouhé). A teď tedy všechen ten zbytek, o který jsem se chtěla podělit. 

K výročí jsem dostala lego ze série Harry Potter. Nejroztomilejší lego téhle série – skřítek Dobby. Dneska dopoledne jsem se konečně dostala ke stavění a už zdobí mou Harry Potter poličku v knihovně. Mimochodem viděli jste už Gringotovu banku? Nejlepší lego na světě! Nijak zvlášť jsme zatím výročí neslavili, ale tajně doufám, že se třeba v září dostaneme ven jen ve dvou. Deštivé dny hodně trávíme tvořením – Rózka teď miluje malování a navíc jsem objevila instagramové Crafty Moms, takže nevím, co dřív. Rozárka oslavila druhé narozeniny. V úterý jen s námi – ráno na ní čekaly dárky a balónek (který si strašně přála) a odpoledne jsme vyrazili do Království železnic. Včera pak proběhla velká rodinná oslava s dortem, který jsem letos mohla upéct v normálním módu a moc se vydařil. Máme aspoň vyzkoušeno, že se nás sem vejde opravdu hodně. Nicméně čím jsou děti větší, tím je to větší mazec. Příští rok tu budou pobíhat/lézt další dvě a to bude teprve zábava. K dárkům: objevila jsem Tutulu a rozhodla se Rózce ušít panenku, byl to projekt na týden (protože nemám šicí stroj), ale stálo to za to – Káťa už doplňuje partu těch nejmilejších v posteli; sada výpravčího měla největší úspěch u Káji, děti a dospělé nejvíc zabavila kuličková dráha od Connetixu (jen teda vzhledem k ceně mě trochu mrzí, že tam není základna, která stojí další nemalé peníze), nový díl Péti je láska a taky máme ve sbírce první opravdovou Barbie – mořskou pannu, které svítí ocas. S Baru a Agátkou jsme si vyrazily na snídani do Bju Kitchen, kam jsem už dlouho chtěla zajít a bylo to velmi aktivní dopoledne. Rozárka byla jak na klíček, naprosto k nezastavení. Nenudím se, to opravdu ne. Sledujeme Odbor městské zeleně (nejvtipnější seriál na světě) a dostali jsme se k 9. sérii Akt X. Máme před sebou posledních asi 20 dílů a je to čím dál větší bizár. Na Netflixu jsem objevila novinku Nafukovací dům – tyhle reality show s přestavbou domů je moje guilty pleasure a miluju to. A po shlédnutí všech osmi dílů jsem se vrhla na Domov snů na počkání. Sledujete tyhle show někdo taky, že jo? Moc se nám taky líbily noví Krotitelé duchů: Odkaz. Vypadá to, že by se nám sem mohli přistěhovat Áčka – nejlepší sousedé na světě. Čeká nás víkend ve Varech a další slavení a pak snad konečně taky moje cesta za Léňou na Slatinu, kterou jsme museli z července posunout na srpen. Jaké je vaše léto? 

► A nezapomeňte projít i články z poslední doby: Čtení na léto, První letní den a Červencový časosběr