My jsme jeli na druhé vlně covidu tenhle týden. Uff. Péťa už negativní a já s Rózinou pozitivní. Takže další izolace. Mě to docela semlelo, ale Rozárka se absolutně nenechala rozházet a měla jen menší rýmu (tak aspoň tak). Pro mě zaručeně jeden z nejhorších týdnů posledních měsíců. Od včera mi konečně začíná být líp a tak doufám, že už jsme si to špatné snad vybrali a bude líp. 

Neskutečná únava. Rozárka zase piští. Několik nocí, kdy se moc nespalo. A člověk stejně musí fungovat. Musím říct, že mateřství je taková velká zkouška odvahy a všeho možného. Jenže pak se odpoledne smějeme a před spaním pozoruju to krásné spící miminko a nějak to vlastně dává smysl. Šest a půl měsíce spolu a pořád si občas říkám: já jsem máma, ty vole. 

Dočetla jsem Rituály šťastné rodiny. Kouzelná knížka, se kterou hodně souzním a kterou bych doporučila do každé rodiny. Moc se těším, až bude Rozárka větší a budeme si vytvářet ty naše rodinné rituály. Po dlouhé době jsem také sáhla po knížka v angličtině a konečně jsem se pustila do The Seven Husband of Evelyn Hugo. Je to velmi čtivé. 

V Ikee konečně naskladnili polici, co jsme potřebovali a všechno naše lego Přátelé má konečně své pořádné místo. Péťa je v nějaké skupině bazar lego a neustále by něco kupoval, protože je to děsně výhodný a dobrá investice. Budu mu to muset zatrhnout (hahaha). 

Tak dlouho jsem přemýšlela jestli koupím valentýnské cupcakes, až jsem to propásla a už to nešlo. Taky se mi poprvé stalo, že mi Zásilkovna ztratila zásilku. Ach jo. Fakt úspěšný týden. Ale byly i dobré věci – ve schránce na mě čekal nový Kreativ, přiznali mi rodičák a vyšly nominace na Oscara. A jsou tam docela pěkný filmy. 

Těší mě, že se prodlužují dny. Daří se mi psát tříletý deník (někdy večer, někdy ráno a někdy se zpožděním). Plánujeme zářijovou dovolenou u moře. Užívám si každé sluníčko. A mám pocit, že vlastně poslední týdny nic moc nestíhám a nedělám. 

Jak se máte vy? Co čtete? Co sledujete? Po čem toužíte?