Seznam a notebook

V novém roce jsme všichni plni elánu. Máme v sobě spoustu motivace začít něco nového, dodržovat předsevzetí, zbavit se zlozvyku či udělat v životě pár změn. Leden k těmhle věcem přímo vyzývá. Jenže jakmile opadne první nadšení, dost často věci nedotáhneme do konce. Můžete si pomoct tím, že si vytvoříte vision board pro letošní rok, nebo si můžete všechno sepsat do diáře/deníku a nebo si jen uděláte  odškrtávací seznam.

Ale taky můžete využít tu skvělou věc, kterou berete během dne 100x do ruky. Aplikací do chytrých telefonů je miliony a ne, nejsou to jen hry a sociální sítě. Čas na telefonu můžete trávit i smysluplněji a aplikace vám mohou pomáhat s hladinou motivace. Proto jsem si pro vás dnes připravila pár tipů na aplikace, které byste letos mohli vyzkoušet.

► Calm 
O téhle aplikace jsem vám říkala už v článku o meditaci. Je to můj dlouholetý vyzkoušený pomocník k meditování či usínání. Jako prima alternativu můžete vyzkoušet taky Headspace. V obou aplikacích najdete různé druhy meditací a vychytávky navíc. Headspace je doplněna o příjemná animovaná videa.

► Soon 
Aplikace, která simuluje tzv. bucket list. Můžete si do ní nahrát – filmy, knížky, místa, hudbu, restaurace, bary, obchody, muzea, hotely, kavárny, hry nebo podcasty, které chcete v letošním roce prozkoumat a pak jen odškrtáváte. Já miluju odškrtávání. Navíc vám aplikace poskytuje možnost odškrtnuté věci i s hodnocením sdílet třeba na instagramu.

► Fabulous
Je aplikace, která vám pomáhá budovat nové zdravé návyky. Nejdřív se vás vyptá na základní informace, aby zjistila, kam se chcete posunout a pak vám zadává úkoly, které každý den plníte. Zároveň je v ní možné přidat se do různých výzev. Např. zdravé stravování, praktikování vděčnosti, chození, protahování, dýchání, čas na sociálních sítích apod. Je moc hezky vytvořená a osobně je můj nejnovější favorit.

► Lazy bones – routine planner
Vám pomůže budovat nové zvyky. Jakékoliv si přejete. Podporuje vás a ukazuje vám váš posun v přehledných statistikách.

► Things
Je údajně nejlepší aplikace v oblasti produktivity vůbec. Nejsou to jen suché to do listy. Tahle aplikace prý dokáže zorganizovat celý váš život. Stáhnout si jí můžou pouze lidé, kteří mají Apple přístroje a zaplatíte za ní 250,-, do Macu pak ještě víc.

► Lifesum
Se zabývá jídlem a zdravým životním stylem. Najdete v ní různé stravovací plány a nebo si můžete jen sledovat co jíte a kolik toho bylo. Českou alternativou je pak Yazio. Web je sice v angličtině, ale aplikace má českou podporu.

► Spendee
Vám tady moc představovat nemusím. Napsala jsem o ní samostatný článek. Stále aplikaci používám a pro sledování financí je dokonalá.

► Day One Journal 
Deník si nemusíte psát jen do sešitu. Dneska to jde i moderní cestou. Tahle aplikace vám dovolí k textu přidávat taky fotky, malůvky, zvuk, lokaci či štítky. Je opravdu vymakaná. Pokud hledáte něco podobného, tak tohle je jasná volba.

► 1 second everyday
Tuhle aplikaci už jsem zkoušela začít používat loni. Je to naprosto jednoduché. Každý den tam nahrajete jednu (nebo dvě) fotky. Případně jednosekundové video. Na konci roku vám pak aplikace vytvoří krátké video, kde vidíte, jaký ten rok byl a co všechno se v něm dělo. Letos mi to jde a do dnešního dne jsem v aplikaci zaplnila všechna okýnka. Už teď si můžu video pustit a je to skvělý!

Znáte, používáte některou z aplikací? Doporučíte mi nějakou další? Jsem zvědavá. 

 

Fotka od A girl obsessed blog