Kreativní diář

Před dvěma lety se mi do ruky díky skupině Planner lovers dostala kniha Kreativní diář (mimochodem ten článek je stále, i po dvou letech, ten nejčtenější). Kniha přišla ve chvíli, kdy se tady zdvihala velká vlna lásky k diářům a bullet journalu a myslím, že i proto měla tak velký úspěch. Teď na podzim ke knížce autorka ve spolupráci s Clever Minds vydala také vlastní sešit, čímž se kruh tak nějak uzavřel.

Míša mi sešit zaslala pár dní před tím než vyšel, abych ho mohla vyzkoušet. Mám k dispozici jeho pracovní, skoro finální verzi (v té úplně finální najdete asi o dvě strany víc kvůli lepší orientaci). Nechtěla jsem vám sešit popisovat jen tak po prvním prolistování. Sešit říkám proto, že je to pro mě spíš takový sešit, který má širší využití. Na druhou stranu diář už mám a jsem s ním spokojená. Zakládat si další (navíc bullet journalový) se mi nechtělo. Pak mě napadla spásná myšlenka a dva měsíce jsem sešit používala jako takový “blogový diář”.

O kreativním diáři obecně

Pevné desky, kroužková vazba, gumička na přepásání a tečkovaný papír. Prostor pro zaznamenání vlastní vize. Stránka pro sledování návyků. Stránka na seznamy. Roční přehled. Měsíční přehledy (což mi bylo velmi sympatické, protože kdo se s tím chce rýsovat, že jo). A spoustu prázdných tečkovaných stran s cornellovským odsazením. Velikost: 13,5 x 21 cm. To je ve zkratce Kreativní diář, který můžete využít jako notes pro nápady, notes do práce nebo jako takový pilot pro vyzkoušení bullet journalu.

Jak kreativní diář používám já

Hned na začátku jsem si označila měsíce (využila jsem samolepek od Fleppi) a dny v měsíci. Měsíční přehledy využívám na zapsání toho, kdy který článek vyšel, na sledování hitů, komentářů a návštěvnosti. Dál jsem si sešit rozdělila na dvě hlavní části Nápady na články a Tipy a triky. Využila jsem k tomu barevné lepíky, jako záložky. Jednu celou stranu mám tedy popsanou vším o čem bych na blogu chtěla psát. Před každým nápadem mám odškrtávací políčko, abych viděla, které nápady už jsem realizovala a které ještě ne. Dál už pak rozvíjím konkrétní nápady na články, např. vánoční série (názvy článků, kdy vyjdou, co k napsání potřebuju atd.). Tady moc oceňuju cornellovské odsazení, kam lze připsat další poznámky nebo data. V části Tipy a triky hromadím různé vychytávky pro blog a pro články, které jsem našla v článcích po internetu (třeba z Pinterestu).

Sešit mi na takové dílčí téma přijde úplně ideální a dobře vybavený. Myslím, že stejně dobře bych ho využila i v práci. Na bullet journal jako takový mi přijde trochu tenký, na celý rok by vám určitě nevytačil, ale jako startovací sešit na vyzkoušení je ideální. Za sebe bych rozhodně doporučila k sešitu využít taky knížku, ze které vychází. Získáte tak další tipy, jak ho využít.

Kreativní diář (sešit) můžete koupit TADY za 300,-
Kreativní diář (knihu) můžete koupit TADY za 199,-

Štítky: