Dva měsíce nového roku jsou za námi a březnem se snad více přiblížíme jaru. Lednový sníh mě sice hodně bavil, ale teď už bych zase raději teplo.

Začátek ledna se nese v duchu mých narozenin. Letos byla první polovina ledna trošku šedivá a necítila jsem se příliš dobře. Narozeniny to tak nějak zlomily a pak už bylo líp. O úzkostných a depresivních stavech snad někdy jindy v jiném článku.

V lednu jsem začala hodně meditovat a rozhodla jsem se v téhle věci hodně zlepšit. Velké předsevzetí pro rok 2016. Meditování a zklidnění mysli mi hodně pomáhá a trošku doufám, že mi to v budoucnu pomůže bojovat sama se sebou. Vyšel nultý díl k Sherlockovi (a já už se těšila na nové díly) a zase nás čeká roční pauza. Sledujete? Vyhrála jsem u Sandry v soutěži knížku! (a měla jsem hroznou radost, protože nikdy nic nevyhrávám). Po velkých úvahách a šmejdění v knihkupectvích jsem si nakoupila nové knihy za poukaz, co jsem dostala k Vánocům (a do teď jsem ještě ani jednu nečetla, protože nevím, co dřív).

  • Kečupová mračna – Annabel Pitcher
  • Křídla ve větru – Sue Monk Kidd
  • Dobrodružství Wesleyho Jacksona – William Saroyan
  • Rosiin sladký krámek snů – Jenny Colgan
  • Čerň a stříbro – Paolo Giordano

Koupila jsem si vlastní doménu a konečně jsem se rozhodla víc pracovat na blogu. Znovu jsem si nechala naříznout palec a zdárně už snad dorůstá (když přijdete o nehet, tak fakt minimálně rok musíte počkat, než vám naroste nový). Omylem jsem snědla klokaní maso (uff – nebylo vlastně hnusný). 18. 1. jsem znovu začala číst celou sérii Harryho Pottera (teď o víkendu jsem začala 6. díl). K. si pořídil digitální zrcadlovku a stává se z něj fotograf číslo jedna. Hledáme byt a zjišťujeme, že je to nad míru náročná věc (stále nic nemáme). Začala jsem zase chodit do fitka a makat na sobě.

A pak přišel únor. L. přišla se šťastnou novinkou. Začala jsem sledovat poslední sérii Mad men (a stále jí nemám dokoukanou). Po víc jak deseti letech jsem se nechala ostříhat jinde než své kadeřnice, na kterou jsem zvyklá (😀 a nemusela jsem se doma dostřihávat). Naši odletěli na Srí Lanku a já a K. jsme hlídali pana Bárta na Jižňáku. Bylo hrozně fajn se vrátit do místa mého dětství a strávit čas s naším psím dědečkem. Dostala jsem od K. svůj první obag (vyslyšel mé “nenápadné” prosby), nechala jsem si do něj ušít krásnou vložku od Kamily Holé (krásná látka a velmi kvalitní práce) a koupila si svou první Akari sukni (modrou s puntíky), jen se jí musím naučit uvazovat a přijít na to, jak jí vlastně nosit.

Tipy na filmy za poslední dva měsíce: Hotel Transylvánie 2 (2015), Osm hrozných (2015), Brooklyn (2015), Spotlight (2015), Muž na laně (2015), Deadpool (2016), Stážista (2015).