diář a peněženka v jednom

Vše potřebné na jednom místě – to jsou diáře Saffiano v provedení osobní compact zip. Spojují kompaktní diář s dámskou peněženkou.

Tohle o diáři říká sám Filofax. Já jsem díky spolupráci měla možnost ho loni otestovat a dnes vám konečně přináším dlouho připravovaný článek.

Vybrat si ho můžete rovnou v 11 barvách. Mě se nejvíc zalíbil ten akvamarínový, ale super bude i malina nebo klasická černá. Jde o diář ve velikosti osobní  (3,1 x 12,5 x 20,8 cm) a ve spojení s peněženkou jde o prima velikost do kabelky. Velké peněženky jsou stejně v kurzu, ne. Zvenku je jedna kapsa. Uvnitř najdete 18 kapes na karty (12 na pravé straně a 6 na levé), 4 vertikální kapsy (3 na pravé a 1 na levé), k tomu multifunkční elastickou gumičku, 1 kapsu na zip (na drobné) a poutko na pero. Kroužková vazba je menší než u běžných diářů, má jen 1,5 cm. Nečekejte, že se vám tam bude vejít denní roční kalendář. Na druhou stranu, vzhledem k tomu, že Saffiano Zip má fungovat také jako peněženka, je to celkem logické. Materiál desek připomíná kůži a je velmi odolný. I po roce diář vypadá jako nový a podobnou odezvu jsem měla i od jiných majitelek diáře.

Standardně je dodáván s náplní, kde je kalendář s týdnem na 2 strany, 6 rozřazovačů, pravítko, po 2 listech od seznamu úkolů, linkovaného, čtverečkovaného a čistého papíru, růžových, modrých a zelených linkovaných papírů a 4 listy adresáře. Zas tak málo mi to nepřijde. Já jsem si do něj dala pouze týdenní náplň od Fleppi. Ve chvíli, kdy mi má diář sloužit jako peněženka, jsem nechtěla, aby byl přecpaný. Zkoušela jsem i náplně jiných značek, které měly maličko odlišné rozměry a nikdy nebylo problém diář zapnout.

Video s podrobnější ukázkou diáře.

Zásadní výhodou a řekla bych také specialitou Saffiana Zip je to, že kroužkovou vazbu z diáře/peněženky můžete vyndat. Ve chvíli, kdy sebou diář nepotřebujete – jdete na večeři, do kina, posedět s kamarádkama, diář vyndáte a máte opravdu jen peněženku. Pár z vás mi psalo, že dokonce ani diář nepoužíváte a kupujete si Saffiano Zip opravdu jen jako peněženku.

Postřehy z používání diáře (nejen ode mě, ale i od ostatních majitelek diáře)

Mezi výhody se nejčastěji řadí to, že máte vše po ruce – včetně propisky, na kterou je tam poutko. Na nic nezapomenete a navíc se uvolní místo v kabelce/batohu. Dostatek prostoru na karty, účtenky, vizitky a hotovost. Hodně jsme chválili materiál a celkově kvalitní zpracování.  Velkým bonusem je pro mnoho z nás možnost vyndat diář ven a taky zip, protože z diáře nic nevypadne. Hlavní nevýhodou je velikost – do kroužkové vazby se nevejde tolik věcí a při náruživějším zdobení nejde diář zavřít. Objevil se i názor, že je vlastně jako peněženka moc velký. Někteří si ho chválí jako ideálního společníka na cesty – máte u sebe potřebné doklady i zápisník. Pár z vás ho využilo i jako psaníčko – vešel se tam telefon i klíče. Navíc by se několika z nás hodilo poutko na zápěstí.

Máte Saffiano Zip taky? Podělte se o svou zkušenost v komentářích. 

Jako bonus mám pro vás slíbenou soutěž!

Jedna z vás může diář Saffiano Zip vyhrát. Stačí, když mi do komentáře napíšete, který produkt od Filofaxu je váš oblíbený či který máte už dlouho jako vysněný a začnete sledovat Wish. Hope. Life na Facebooku a Instagramu, pokud tyto sociální média používáte. Soutěžit budeme do příští středy 23. 9. Potom vyberu vítěze a kontaktuju ho prostřednictvím emailu.

* Článek sponzoruje firma Filofax, která nabízí širokou škálu diářů, poznámkových bloků a psacích potřeb. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.

Štítky: