Filofax v březnu přišel s novou kolekcí Eco Essential, která je celá z udržitelných materiálů a protože mě moc příjemně překvapila, dnes vám jí přestavím trochu blíže.

Desky diáře jsou z veganského materiálu ze 100% celulozových vláken a mají voděodolnou povrchovou úpravu. Uvnitř najdete náplň ze 100% recyklovaného papíru, který má 80 gramů a je potištěná sójovým inkoustem, oddělovače na každý měsíc, eko pravítko, kartonovou kapsu a dvě poutka na tužku. Kroužky mají u velikosti A5 (kterou jsem měla možnost držet v ruce) průměr 30 mm. Desky mají na přední straně tři menší kapsičky a na zadní jednu velkou. Přes desky je potom k zachycení gumička. V kolekci najdete čtyři barvy: šedá (Ash Grey), tmavě hnědá (Dark Walnut), černá (Ebony) a světle hnědá (Golden Oak) a diář je možné pořídit ve třech různých velikostech: A5, osobní a kapesní. Kalendárium je laděno do zelené barvy a obsahuje roční kalendář 2023 a 2024, roční plánovač na dvě strany, měsíční přehledy do čtverců, týdenní přehledy (týden na dvě strany), seznam úkolů, speciální data, cíle a poznámky pro každý měsíc a prázdné linkované listy. 

Ke kolekci vyšly také dva nové doplňky – lepíky a samolepky. Oboje v zemitých barvách s eko motivem. 

Celá kolekce (včetně doplňků) je zabalena v recyklovaných materiálech a nenajdete tu žádný plast, za což dávám palec nahoru. 

Na mě diář působí moc příjemným dojmem, získal si mě svou barevnou paletou a krásnou funkční náplní. Těším se, že jí půjde pro příští rok koupit i samostatně. Diář na stole vypadá profesionálně, není to žádná divočina a klidně si ho může pořídit i muž.  Udržitelné materiály jsou příjemným bonusem.

Na mém plánovacím instagramu se můžete podívat na diář ve videu a v sobotu si ho můžete osahat, případně pořídit na akci Pražský Pa-peer, kde je Filofax hlavním partnerem. 

Štítky: