DIY mix na Skořicové palačinky s čokoládou

Po Horké čokoládě a Kovbojských sušenkách je tu poslední den s DIY jedlými dárky. Dnes to bude mix na skořicové palačinky. Dárek vhodný pro všechny, o kterých víte, že milují rána a snídaně.

Tip navíc: jednou jsem jako dárek dala celou snídaňovou sadu. Stolek do postele, malou psanou kuchařku se snídaňovými recepty, sadu dvd se seriálem Kačerov, sypaný čaj, stylový hrneček. Když k tomu přidáte mix na palačinky, bude to dárek snů.

Fajn dárkem do sklenice může být také domácí granola (moje mamka jí má moc ráda) a nebo karamelová omáčka (tu zase miluje moje babička). Buďte kreativní, fantazii se meze nekladou. Doufám, že se vám tyhle tři tipy líbili. Dejte mi vědět, která směs se vám líbila nejvíc a komu jí případně pod stromečkem věnujete.

I na tenhle mix potřebujete šroubovací sklenici o objemu 1 litr.

Ingredience do sklenice (na 24 palačinek):
384g hladké mouky
86g cukru
2 lžičky kypřícího prášku
4 lžičky skořice
93g čokoládových chipsů (koupíte třeba v Tescu)

V míse si smíchejte mouku, kypřící prášek a skořici. Opatrně nasypte do sklenice. Pak přidejte vrstvu cukru a nakonec vrstvu čokolády.
Sklenici ozdobte dle svých přání a nezapomeňte připojit kartičku s receptem, jak směs využít.

Recept na kartičku (na 12 palačinek):
2 vajíčka
1 lžička vanilkového extraktu
3 lžíce kokosového oleje
1 a 1/4 hrnku mléka
1/2 směsi ze sklenice

Rozšlehejte vajíčka s vanilkovým extraktem a mlékem. Přidejte suché ingredience ze sklenice. Na pánvy rozehřejte kokosový olej a pečte lívanečky.

Pokud jste zvědaví na další DIY tipy na dárky, nezapomeňte se mrknout k Ivě z DIY Projekty, která výzvu pořádá. 

Štítky: