Láska ke knihám

Knihy

Kousek mě

Zašeptáno

Láska k papíru

Diáře

DIY

DIY: Knihomolský hrneček

Konečně přicházím se slíbeným DIY návodem, abych vám ukázala, co všechno ten Silhouette plotr umí. Jako první projekt jsem si vybrala výrobu vlastního hrnečku, a co jiného bych si na něj mohla vymyslet než tenhle super knihomolský nápis.

Vyřezat si na hrnek můžete cokoliv. Stačí se podívat po nějakém obrázku, pěkném fontu a hlášce. Já jsem korunku stáhla přes vyhledávání obrázku na googlu a font na 1001 free fonts.

Co budete potřebovat: 

V programu Silhouette Studio si připravíte daný motiv, který na hrnek chcete přenést. Trošku jsem bojovala s trasováním, protože jsem nápis i korunku zmenšila na požadovanou velikost hrníčku. Nejdřív si tedy udělejte celý motiv velký, dejte trasovat (tzn., že program si uloží obrys, který pak plotr vyřeže) a až poté si motiv zmenšete na požadovanou velikost. Nůž jsem nastavila na 2, řezání vinylu, rychlost 3 a tloušťka 33.

Připravte si správnou velikost samolepící fólie a tu si dejte na lepící podložku. Pořádně všechno vyhlaďte, ať tam nemáte bubliny. Podložku dejte do plotru. Ve Studiu dejte řezat. Vyřezanou fólii sundejte z podložky a připravte si podobně velký kus přenosové fólie. Z té sundejte zadní stranu a lepivou částí nalepte na vyřezanou samolepící fólii a zase pořádně uhlaďte. Pak pomalu přenosovou fólii odlepujte – měl by vám na ní zůstat jen vyřezaný motiv. Malé detaily (třeba středy písmenek O) můžete doladit buď jehlou nebo háčkem.

Vemte si hrníček a na vybrané místo nalepte přenosovou fólii s motivem. Zase pořádně pořádně uhlaďte. Jde to ze začátku trošku ztuha, protože je hrníček zaoblený, ale chce to jen trochu trpělivosti. Pak už jen pomalu odlepte přenosovou fólii a motiv vám zůstane na hrníčku. Taky jsem tomu nejdřív moc nevěřila, ale vážně to funguje (trošku kouzlo).

Hodně mi při výrobě pomohlo tohle video z youtube. S ním vám bude všechno hned jasnější.

Hrneček můžete mýt normálně houbičkou a jarem a údajně přežije i myčku (tak uvidíme).

Previous Post Next Post

Může se vám také líbit

5 Comments

 • Reply Marketa

  Boží <3

  12/06/2017 at 12:48
 • Reply Péťa - Čtení pod lavicí

  Vypadá to skvěle, s tím bys klidně mohla rozjet byznis 😀 já bych si podobný hrneček klidně koupila, miluji knihomolské věcičky ♥ takže kdybys třeba pořádala o takový hrneček soutěž, nezapomeň dát vědět 😉 ♥

  27/06/2017 at 13:46
  • Reply Michelle

   To je docela hezký tip :-). Tak třeba něco podobného uspořádám.

   27/06/2017 at 14:17
 • Reply Iva

  Míšo, super návrh 🙂 Těším se na další DIY. Krásné léto, iva

  09/07/2017 at 12:56
  • Reply Michelle

   Děkuju. Mám připraven potisk na tričko, ale musím vybrat nějaký dobrý materiál. První zažehlování se moc nepovedlo.

   11/07/2017 at 10:30

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..