sledování zvyků

Můj oblíbený měsíc srpen je tady a s ním přichází i další úkol do #diarovavyzva. Tento měsíc se zaměříme na naše zvyky/rituály a jejich sledování v diáři. Sledování zvyků je prima motivací při jejich udržení a zároveň pro zhodnocení toho, jak se nám daný měsíc dařilo jejich dodržování. 

Připomínám, že cílem výzvy je prozkoumat naše diářové potřeby a na konci roku mít představu o tom, co všechno v diáři potřebujeme, co je nám užitečné a taky co je navíc a moc dobře nám neslouží. I když se vám tedy do úkolu někdy nebude chtít a máte už dopředu pocit, že danou věc nevyužijete – zkuste to. Buď vás to příjemně překvapí a nebo budete mít relevantní důvody, proč zrovna tuhle věc v diáři nepoužíváte.

8. úkol – SLEDOVÁNÍ ZVYKŮ

Sledování spánku, cvičení, ranní/večerní rutiny nebo pitného režimu. Ale vlastně to může být naprosto cokoliv. Třeba chcete do svého volného času přidat víc čtení nebo času offline. Možná chcete sledovat nějaký úplně nový kreativní návyk. Já mám ráda přehled o tom, jak často medituju a věnuju se józe. Nikdy mi moc nevyhovovalo sledovat příliš věcí najednou, 1-2 zvyky mi bohatě stačí. Způsobů jak zvyky sledovat je spoustu, mimo jiné můžete využít třeba samolepky od Fleppi (tady a tady) nebo Lepikaro (tady a tady). A nebo se vám může hodit celá Wellness náplň od Filofax. Pojďme si:

  • vybrat nějaký zvyk či rituál
  • připravit prostor pro jeho sledování celý měsíc 

Sledujte svůj zaběhlý zvyk či rituál a nebo se pusťte do něčeho úplně nového. Odškrtávejte si políčka a nebo se na zvyk zaměřte komplexně a přidejte i nějaké poznámky. Těším se, co vymyslíte. 

Své tvoření na instagramu můžete označovat hashtagem #diarovavyzva. Pokud je pro vás příjemnější sdílet fotku jen se mnou, pošlete mi jí do zprávy nebo na email: michelleplannercz@gmail.com. A nebo tvořte jen tak, sami pro sebe. Těším se na vaše nápady i rituály, které dodržujete. 

Stejně jako loni ve spolupráci s Filofaxem vybereme každý měsíc jednoho vítěze, který dostane nějaký dárek. Pusťte se tedy do toho.

* Článek sponzoruje firma Filofax, která nabízí širokou škálu diářů, poznámkových bloků a psacích potřeb. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.