plánování jídla

První červnový den přináší už 6. úkol do #diarovavyzva – jsme přesně v půlce. Tentokrát bude úkol velkou novinkou i pro mě, tohle téma jsem v diáři nikdy moc nezpracovávala. Nicméně protože vařím/peču moc ráda, vlastně se zrovna na tenhle úkol moc těším a jsem zvědavá, co si z něj odnesu. 

 Připomínám, že cílem výzvy je prozkoumat naše diářové potřeby a na konci roku mít představu o tom, co všechno v diáři potřebujeme, co je nám užitečné a taky co je navíc a moc dobře nám neslouží. I když se vám tedy do úkolu někdy nebude chtít a máte už dopředu pocit, že danou věc nevyužijete – zkuste to. Buď vás to příjemně překvapí a nebo budete mít relevantní důvody, proč zrovna tuhle věc v diáři nepoužíváte.

6. úkol – PLÁNOVÁNÍ JÍDLA

Červen se nese ve znamení jídla a jeho plánování. Nákupní seznamy, kontrola spíže a dopředu vymyšlené jídlo, které budeme vařit. Tak trochu navazujeme na květnové sledování financí, protože právě tyhle přípravy nám mohou ušetřit peníze. Méně nevyužitých potravin, které se zkazí a nákupy přesně toho, co opravdu potřebujeme. Sama jsem tohle už dlouho chtěla zkusit, a tak jsem zvědavá na výsledky. Je na vás jestli se vrhnete na naplánování celého měsíce dopředu nebo budete postupovat týden po týdnu. Přehledy si můžete vytvořit podle svého (nechte se inspirovat na obrázcích níže) a nebo využijte již připravené náplně od Filofaxu (dělají je ve verzi A5, osobní i pro Notebook), Fleppi, Happy Planner (jedna a dvě). V červnu se zaměříme na: 

  • nákupní seznamy
  • plánování toho, co budeme vařit (obědy/večeře)
  • recepty
  • seznam zásob, které máme a můžeme využít

Záleží na vás jestli se rozhodnete plánovat jen jídla na dané týdny a k tomu si budete vytvářet nákupní seznamy, nebo si uděláte i seznam toho, co máte ve spíži či v mrazáku. Případně jestli se vrhnete i na poznámky ohledně kvality jídel a výživových hodnot. Promyslete, co potřebujete nejvíc. Moc se těším na to, co vymyslíte. 

 

Své tvoření na instagramu můžete označovat hashtagem #diarovavyzva. Pokud je pro vás příjemnější sdílet fotku jen se mnou, pošlete mi jí do zprávy nebo na email: michelleplannercz@gmail.com. A nebo tvořte jen tak, sami pro sebe. Těším se na tipy ohledně toho, co doma vaříte a taky jsem zvědavá, jak po měsíci plánování jídla zhodnotíte. 

Stejně jako loni ve spolupráci s Filofaxem vybereme každý měsíc jednoho vítěze, který dostane nějaký dárek. Pusťte se tedy do toho.

* Článek sponzoruje firma Filofax, která nabízí širokou škálu diářů, poznámkových bloků a psacích potřeb. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.