deník vděčnosti

Máme před sebou poslední čtyři úkoly a v září se budeme věnovat zaznamenávání vděčnosti a radostí, což je moje oblíbené téma. Bylo už v Clipbook výzvě a letos jsem ho zařadila také, protože věřím, že má velký smysl se v životě soustředit hlavně na ty pozitivní věci. Jestli byste si do diáře měli přinést alespoň jednu novou věc, je to prostor právě na zaznamenání toho, co se vám daří/co vás těší/za co jste vděční. 

Připomínám, že cílem výzvy je prozkoumat naše diářové potřeby a na konci roku mít představu o tom, co všechno v diáři potřebujeme, co je nám užitečné a taky co je navíc a moc dobře nám neslouží. I když se vám tedy do úkolu někdy nebude chtít a máte už dopředu pocit, že danou věc nevyužijete – zkuste to. Buď vás to příjemně překvapí a nebo budete mít relevantní důvody, proč zrovna tuhle věc v diáři nepoužíváte.

9. úkol – DENÍK VDĚČNOSTI

V září vás čeká úkol, kterému bude potřeba věnovat se každý den alespoň pár minut. A to je na něm asi to nejtěžší. Na deník vděčnosti (nebo radosti, jak mu říkám nejraději) vám stačí obyčejný měsíční kalendář nebo prázdná stránka, kam si napíšete jednotlivé dny. A k nim už pak jen každý večer doplníte, co vás ten den potěšilo. Jak moc originálně si tenhle seznam vyzdobíte už je na vás. Jde o takhle: 

  • pište si do svého běžného kalendária, jen si tam vyhraďte kousek speciálního prostoru 
  • využijte měsíční přehled
  • pište si seznam úplně stranou 

Myslím, že v tomhle případě je mnohem důležitější obsah než forma, ale i deník vděčnosti může vypadat stylově. Na Pinterestu najdete mnoho šablon k vytištění. Zapisujte si jen hesla, jednu větu nebo jednoduše 3 první věci, které vás napadnou. 

Své tvoření na instagramu můžete označovat hashtagem #diarovavyzva. Pokud je pro vás příjemnější sdílet fotku jen se mnou, pošlete mi jí do zprávy nebo na email: michelleplannercz@gmail.com. A nebo tvořte jen tak, sami pro sebe. Pojďme se v září zapojit na hezké, co se nám v životě děje. 

Stejně jako loni ve spolupráci s Filofaxem vybereme každý měsíc jednoho vítěze, který dostane nějaký dárek. Pusťte se tedy do toho.

* Článek sponzoruje firma Filofax, která nabízí širokou škálu diářů, poznámkových bloků a psacích potřeb. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.