Cupcakes a prosecco

Znovu jsem se dostala ke spolupráci s eshopem alkohol.cz a tentokrát se mi (po menších peripetiích s PPL) do rukou dostala láhev prosecca. Prosecco je teď docela módní záležitostí a tak vám ho nemusím představovat, ale kdybyste přece jen chtěli více informací o tomhle šumivém víně, tak se mrkněte SEM. Nepřipravila jsem si pro vás recept na žádný letní drink (i když ten mám v hlavě taky), ale budeme péct. Tyhle cupcakes můžete upéct třeba na oslavu nějakého výročí, na Valentýna a nebo si udělejte radost jen tak.

Recept počítá s dvanácti kousky. Suroviny (hlavně na krém) si vyndejte z ledničky s předstihem, ať mají opravdu pokojovou teplotu.

Ingredience

Na cupcakes
1 a 1/2 hrnku hladké mouky
1 hrnek cukru
1 a 1/2 lžičky prášku do pečiva
1/4 lžičky soli
112 g másla pokojové teploty
1/2 hrnku zakysané smetany
1 celé velké vejce
2 žloutky
1 a 1/2 lžičky vanilkového extraktu
12 malin

Na krém
150 g másla pokojové teploty
300 g moučkového cukru
75 ml prosecca
Hrst malin

Troubu si předehřejte na 180 °C. Do formy na muffiny si dejte papírové košíčky a nebo formu vymažte.

V robotu smíchejte mouku, cukr, prášek do pečiva a sůl. Přidejte pokrájené máslo, zakysanou smetanu, vajíčko, žloutky a vanilkový extrakt. Na střední rychlost míchejte asi 30 sekund než se vše spojí. Stěrkou pak vše ještě ručně pořádně promíchejte. Těsto nalijte do formy a do každého cupcaku dejte jednu malinu. Nechte péct dozlatova, asi 20 minut. Hotové cupcaky nechte před zdobením vychladnout na pokojovou teplotu.

Na krém nejprve vyšlehejte máslo, poté přidejte cukr, maliny a prosecco a dál šlehejte v hladký krém. Cupcaky ozdobte krémem a případně něčím dozdobte.

* Článek sponzoruje firma Alkohol.cz, která na svém eshopu a v kamenném obchodě v Praze prodává vína a destiláty. Najdete tam nepřeberné množství likérů, destilátů, vín, ale i piva či limonád. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.