čtenářský deník, knihy a záložky

A máme tu další ze série článků o Clipbooku od Filofaxu. Mám pro vás další tip, jak tenhle poznámkový blok využít. Dnes na mé velmi oblíbené téma knihy. Vím, že vám téma čtenářského deníku může evokovat hlavně školní povinnosti, ale ráda bych vám ukázala, že čtenářský deník může být víc, než jen sešit popsaný obsahy knih, které jste přečetli. Možná by si tenhle knižně zaměřený sešit zasloužil dokonce jiné jméno, ale to už nechám na vás. Své nápady mi můžete klidně napsat do komentářů. Na instagramu pak můžete očekávat i listovací video.

V mém “čtenářském deníku” najdete mnohem víc sekcí než tu jednu hlavní (použila jsem na ně tyhle metalické rozřazovače). Knihomol jako já si totiž nechce zapisovat jen o čem kniha byla, aby si to mohl připomenout. Odjakživa jsem měla spoustu různých seznamů, sešitů, papírků a notýsků, kam jsem si, co se týče knih zapisovala všechno možné. A tak v mém novém “čtenářském deníků”, který jsem si konečně dala dohromady, najdete tohle všechno:

Seznam knih, které si chci přečíst

Přesněji řečeno nekonečné seznamy knih. Knihy, které zahlédnu v knihkupectví; knihy, o kterých čtu v jiných knihách; knihy, o kterých se zmiňují seriály nebo filmy; knihy, které zahlédnu na instagramu; knihy, které mi doporučí mí přátelé; knihy z různých knižních seznamů. Používám na seznam náplň od Fleppi, ale také jsem do desek na zip vložila spoustu těch starých lístečků, protože všechno to přepisování by mi zabralo hodně času. Stačit vám k tomu samozřejmě bude taky obyčejný linkovaný papír.

Odškrtávací seznam četby Rory Gilmorové

Už jsem vám tu o něm psala v samostatném článku. Jako největší fanynka Gilmorek na světě, mám samozřejmě i tenhle seznam. Je zatím jen v angličtině (ale chystám pro vás překvapení, tak trpělivě vyčkejte). Díky Rory jsem objevila spoustu krásných knížek a mám ten seznam moc ráda.

Seznam knih, které jsem přečetla + malé ohodnocení

Nepíšu si o každé knize, kterou jsem přečetla nějaké dlouhé texty. Čtu opravdu hodně a časově to prostě nestíhám. Takže primárně mi stačí tenhle seznam, kam si zapíšu, že jsem knihu přečetla a jaké hodnocení jí dávám. Skvělá je na to tahle náplň od Fleppi Deník malé knihomolky. I tady vám ale bude samozřejmě stačit obyčejný papír. Dřív jsem na to měla úplně obyčejný stařičký sešit, kam jsem si zapsala jen název knihy a autora (pořád ho mám samozřejmě schovaný).

Úryvky a citáty z knih

Moje oblíbená část. Vždycky jsem si ty nejkrásnější věty a slova z knih opisovala. Někdy dokonce celé části. Poslední roky jsem fotila už jen stránky knih do telefonu a občas je pak přepsala sem. Takže jsem ráda, že se vracím k psané formě a ty nejhezčí části, které mi v hlavě rezonují si ukládám i na papír. Do téhle sekce jsem využila pastelové tečkované papíry.

Knihář

Nebo také ta klasická část, kam si zapisuju o dané knížce víc informací – děj, postavy, co mě zaujalo a proč. Líbí se mi systém čtyř otázek, který má originální Knihář, který jsem dostala k Vánocům a tak až ho popíšu (je jen na 44 knih), budu pokračovat tady. Výborně se sem hodí Fleppi náplň Deník velké knihomolky.

Píšete si sami něco podobného? Máte tip na nějakou další sekci? Napište mi do komentářů, jsem zvědavá. 

 

* Článek sponzoruje firma Filofax, která nabízí širokou škálu diářů, poznámkových bloků a psacích potřeb. Děkuju, že podporujete značky/firmy, které podporují Wish. Hope. Life.

Štítky: