Blogerfest 2018

Jak jsem avizovala tady i na facebooku, sobotu jsem celou strávila na akci, kterou pořádala agentura Getfound. Hodně se o to myslím zasloužila Iva z diyprojekty.cz a patří jí za to můj neskonalý obdiv. Šlo o celodenní akci pro všechny blogery s názvem Blogerfest (a já přidávám 2018, protože věřím, že nebyl poslední).

Hned po příchodu do divadla (Venuše ve Švehlovce je hodně oldschool prostor) jsem dostala visačku na krk, kam jste z jedné strany napsali své jméno a ideálně i název blogu, a kde jste na druhé straně našli program s časovým harmonogramem (což byl skvělý nápad, protože jsem tu visačku za ten den otočila asi 100x). Čekalo na nás malé občerstvení zdarma i možnost koupit si kafe nebo něco malého k jídlu. Myslím, že jahody a víno slavily dost úspěch.Několikahodiný program skýtal od všeho trochu. A já jsem se od začátku těšila na všechno, co se dozvím.

Všechno to odstartovala Veronika Tázlerová ze Stylish Coffee (její mapa kaváren je legendární) se svou přednáškou o instagramu. Já jsem si docela nedávno zaplatila instacouching (který mě sice nabil informacemi, ale taky strachem cokoliv postovat), ale i přesto jsem bedlivě poslouchala a ukládala si důležité informace. Ještě ten den jsem si upravila bio a začala šířit své hashtagy (#radostidne a #plannerloverscz). Díky, Verčo – zase jsem začala fotit a zveřejňovat fotky.

Hned po ní navázala Tereza Dvořáková z La Tereza, která mluvila o tom, jak psát lepší články. Moc se mi líbila část, ve které zmiňovala věci z knihy Kraď jako umělec. Myslím, že teď budu mnohem snáž hledat inspiraci na témata nových článků.

Po přestávce přišel Lukáš Rada z Two Gentlemen, který nám předal tipy na to, jak propagovat články bez toho aniž byste si museli platit reklamu. Z jeho prezentace mám uloženo asi nejvíc tipů na weby a aplikace. A docela mě to nakoplo k tomu, abych si ještě víc prostudovala celou problematiku SEO.

Po obědě nás čekala prezentace od Andy Pavelcové z Fitbab na téma Od kdy jsme přestali psát blogy jen tak pro radost. Dobrovolně se přiznávám, že jsem původně měla v plánu tuhle prezentaci vynechat a dorazit až na tu další. No ještě, že jsem to nakonec neudělala a Andy si poslechla. Za mě to byla bezkonkurenčně nejlepší prezentace celého dne. Bylo to vtipné, svižné a bez servítek. Úplně mi, nevím proč, připomínala Steva Jobse (hahaha). O celé její prezentaci si můžete přečíst tady.

Následovala Gabriela Bartošovská z Recepty dětem, která mluvila o tom, jak budovat osobní značku a komunitu. Tohle téma je mi teď hodně blízké, protože komunita je něco, na co se teď chci zaměřit asi nejvíc. Gabča navíc byla hrozně sympatická. Na její prezentaci se mrkněte tady.

V předposledním bloku dostaly prostor Tereza Salte a Sandra Ježková z Elite Bloggers. Terezu asi znáte z blogu Tereza in Oslo. Ta mluvila o tom, jak vznikl její blog a o projektu Elite Bloggers. Sandra pak mluvila o tom, jak navázat smysluplné spolupráce. O Elite Bloggers jsem tak nějak slyšela, ale až teď jsem se o tomhle projektu dozvěděla víc. Myslím, že ta myšlenka je fakt dobrá a celá prezentace mě příjmně překvapila. Nicméně pořád jsem trochu na pochybách, jestli je to opravdu pro každého a ne jen pro ty, co už mají tisíce followerů. Každopádně informace o tom, jak se ocenit a o tom nebát se přiznávat reklamu (placené články) mi přišly důležité i užitečné.

Úplně nakonec přišla Kristýna Dolejšová s projektem Za normální holky, který určitě zná drtivá většina z vás. Kristý byla hrozně milá a bezprostřední. Řekla nám o tom, jak celá tahle věc vznikla, proč jí dělá a co z toho má. Její prezentace byla víc než, co jiného osobní a velmi motivační. Obzvlášť v dnešní době, kdy jsme neustále bombardováni dokonalostí skrze sociální sítě.

Všechny prezentace byly prokládané přestávkami na občerstvení, kde byl čas také na workshopy. V tom prvním jsem si zkusila krátkou lekci krasopsaní s Napíšu a zjistila jsem, že je to celkem náročné. Ve druhém jsem si vyrobila parádní naušnice s Tamarki, které jsem včera poprvé vytáhla ven na prezentaci na Hospodářské komoře. No a v tom třetím jsem si mohla poprvé v životě vyzkoušet práci na šicím stroji. S Došito jsem si ušila látkovou čelenku do vlasů a byla jsem unešená. Už nějakou dobu uvažuju o tom, že bych se šít naučila a tohle pro mě byl fakt super zážitek.

V průběhu dne se konala tombola (a já vyhrála Prosecco!), mohli jsme (se) fotit (hlavně u krásného “stánku” od Kytky od potoka), seznamovat se, vyzkoušet si papírové bubny, pohoupat se na dokonalém křesle chillo (mám pocit, že jsem ho tam okupovala asi nejvíc). Co vám budu povídat, stálo to zkrátka za to.

Odcházela jsem domů strašně nabitá, v pozitivní náladě a hodně hodně inspirovaná. Nevím, jak ostatní, ale přesně to jsem potřebovala. Většinu času je blogování moc fajn a beru to jako neodmyslitelnou součást svého života, ale někdy je to prostě náročné. I proto doufám, že taková akce nebyla naposledy a že za rok budu moct na dalším Blogerfestu zhodnotit, kam jsem se posunula.

Pište srdcem. Měňte svět. Nebojte se přiznat, že za něco dostáváte zaplaceno. Buďte upřímní. Buďte nedokonalí. Inspirujte lidi kolem sebe. Budujte komunitu. Jděte za svým snem.