aplikace v telefonu

Mám ráda články, kde se dozvím tipy na nové (třeba i užitečné) aplikace. Dnes vám tedy přináším inspiraci od sebe. Vlastním Iphone 6S, takže nezaručuji, že budou všechny aplikace kompatibilní také s Androidem, ale to už sami snadno zjistíte.
V telefonu využívám dvě plochy (víc by na mě bylo moc). Aplikace, které jsou si něčím blízké seskupuji k sobě a tím šetřím místo.

Hlavní plocha slouží pro aplikace, které používám nejvíc a nejčastěji. Najdete na ní:

Swarm – nástupce aplikace Fousquare. Kromě toho, že máte přehled o tom, kde se nachází vaši přátelé, sbíráte zlaťáčky, body a nové samolepky. Na místa, kde se „checkujete“ vidíte také recenze ostatních.

Facebook, Instagram , Messenger – tyhle aplikace bude mít v telefonu většina z vás.

Bloglovin – sleduju velké množství různých blogů a takhle mám jejich články vždy po ruce.

You – lifestylová aplikace jejímž patronem je Jamie Oliver. Několikrát jsem jí tady už doporučovala a na blogu o ní najdete celý článek. Jedna z mých nejoblíbenějších aplikací v telefonu vůbec.

CSFD – jsem filmový fanda a filmy hodnotím hned po shlédnutí, nic jiného než telefon už k tomu nepoužívám. Navíc máte po ruce filmovou databázi a program kin.

Viber – na komunikaci s maminkou a pár kamarády.

Druhou plochu mám rozdělenou do pěti skupin a najdete na ní další aplikace.

Utility – kromě aplikací od applu (kalkulačka, wallet, diktafon, kompas, akcie, mapy atd.) tu mám překladač od googlu, najít přátele – které vůbec nepoužívám, QRCode Ninja na čtení QR kódů, dvě navigace a wifič).

Hry – na hry až tak nejsem a dlouhodobě/pravidelně hraju jen Best Fiends, což je hrozně návyková věc a hraju jí už minimálně dva roky (224 kolo!). Dřív jsem hrála Plant vs Zombies (jedničku jsem dohrála do konce a byla to boží hra), druhý díl je už nějak těžší asi a po tom, co jsem se zasekla na jednom kole už jí vlastně moc nehraju.

OstatníSoundhound (aplikace, do které nahrajete úryvek písničky a ona vám řekne její název a interpreta), scrobbler k Last.fm, co mi na profil nahrává věci, co poslouchám, youtube, pinterest, damejidlo.cz, dropbox, Hotel Tonight (na last minute pobyty), genius scan (super na skenování/focení čehokoliv), Star Chart (aplikace, která vám ukáže, jaké souhvězdí a hvězdy se nad vámi nachází).

Fotografování – tady mám všechny možné aplikace na úpravu fotek. InstaFisheye, vinstagram, MOLDIV (super na vytváření koláží), BoothStache (na kníratý fotky), Snapseed, Studio, BeFunky, Diana Free, VSCO, PHHHOTO (vytváří pohyblivé fotky), ColorStory.

SportSeven (sedmiminutové kruháče), Endomondo (kde můžete sledovat svou sportovní aktivitu, já to používám, když jdu jednou za sto let běhat), 5K Runner (aplikace, která vás naučí uběhnout 5 km), White Noise a Rain Rain (super aplikace s uklidňujícími zvuky – déšť, bouřka, moře, vítr, letadlo, atd.)

Cestování – úplně nová složka s aplikacemi pro naší cestu do USA. Roadtrippers (super aplikace na plánování cesty – spočítá vám kilometry, cenu benzínu a doporučí spoustu dalších věcí), PackPoint (aplikace na balení, zadáte údaje a vyjde vám seznam, co si sbalit na cestu), Triplt (v podstatě to samé, co Roadtrippers jen o dost podrobnější), Jetlag Rooster (aplikace, která vám pomůže přežít jetlag, když letíte hodně daleko), Fancy Tips (kalkulačka na vypočítání spropitného), Wifi Finder, Hotels.com (kde máme všechny rezervace na hotely), Spotted by (tipy od lidí, kteří žijí v dané lokalitě), Rentalcars (kde máme rezervaci na auto) a Usa (což jsou mapy a průvodce).

Goodreads – aplikace, kde sleduju svou četbu.

Spotify – asi všichni znáte, hudba v telefonu.

Foursquare – je super, když hledáte nějakou kavárnu nebo restauraci.

WhatsApp – další messenger.

Calm – moje hodně oblíbená aplikace s vedenými meditacemi (i o ní chystám samostatný článek), jako jedna z mála je placená (asi 275,- měsíčně).

Spendee – aplikace na sledování příjmů a výdajů. Také je placená, ale platba je jednorázová a je to pár korun.

AirBank – internetové bankovnictví.

Podcasty – je apple aplikace, občas si ráda něco poslechnu před spaním. Najdete tam různé mluvené pořady.

Nic dalšího v mém telefonu nenajdete a ne všechny aplikace denně aktivně používám. Jak to máte vy? Máte jich v telefonu mraky a vlastně o nich nevíte nebo se je snažíte eliminovat jen na ty důležité? Je nějaká aplikace, kterou bych určitě neměla opomenout? Napište mi, budu moc ráda.

 Obrázek od 1900.